Gündem Haberleri

  MHP'li Vural'dan Elitaş'a yanıt

  A.A
  15.10.2008 - 17:43 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında kullandığı “iki ruhlu ve iki yüzlü” ifadesiyle, kendi liderini tarif ettiğini savunarak, “Başta Sayın Başbakan olmak üzere, şıracı ve şahidi bozacılar, bir seviyesizlik örneği sergilemektedirler” dedi.

  Vural, Elitaş'ın, “Sayın Devlet Bahçeli'nin TBMM Genel Kurulunda sergilediği nezaket örneği ile yaptığı konuşmalar arasındaki ilişkiyi kurduğumuz zaman; ya Bahçeli metni ilk defa orada okuyor ya da iki ruhlu, iki yüzlü” sözlerine, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yanıt verdi.

  “AKP'nin çukur siyasetinin temsilcilerinin, düştükleri çukurdan çıkmak için yaptığı beyhude çabalar sonucunda Elitaş'ın basın toplantısı” düzenlediğini savunan Vural, “AKP'nin, maskeleri söküldükçe, bölücülükle ittifakı belirginleştikçe saldırganlaştığını” öne sürdü.

  Vural, “MHP Genel Başkanı hakkında bu ifadeleri kullanan Sayın Elitaş, herhalde kendi liderini tarif etmiştir, kendi lideri hakkındaki kanaatlerini söylemiştir. Çünkü kendi liderini, daha iyi tanır. En fazla onu tanıdığı için de iki yüzlü, iki ruhlu ifadesini onun için kullanmıştır” diye konuştu.

  “YÜZSÜZ VE RUHSUZ”

  Bu “münafık siyasetin”, iflas etmeye mahkum olduğunu ifade eden Vural, milletin muhafazakar değerlerini kene gibi sömürüp, inanç hortumculuğu yapanların, milletin hakkını sömürenlerin maskesini düşürmeye kararlı olduklarını söyledi. Vural, şöyle devam etti:
  “Kendi liderlerinin ürkek kedi ya da uysal koyun olup olmadığı konusunda kamuoyundaki yaklaşımlar dışında, şehidimize 'kelle' deyip, sonra şehit yakınlarına mektup gönderenlerin, 'AB Hristiyan kulübüdür' deyip, AB'ye ram olanların, 'muhafazakarım' deyip, inançların içini hortumlayanların, hangi ifadeleri hak ettiğini açıklıyorum: Bunlar olsa olsa yüzsüz ve ruhsuzdurlar. Daha önceki siyaset anlayışını reddedip 'bu gömleği çıkardık' deyip, bugün başka siyasete soyunup, geçmişi inkar edenlerin, yüzden bahsetmeye hakkı yoktur. Yüzsüzlüğün de bu kadarına pes doğrusu.”

  “SİYASAL BÖLÜCÜLÜĞÜN DANİSKASI”

  Vural, AKP'nin, “bölücülüğün kullandığı terminolojiye sahip çıktığını, bölücülüğü siyasallaştırmak, PKK ve Barzani'nin ortaya koyduğu hedef doğrultusunda Gavurdağı ve Sivas haritalarına atıfta bulunarak, meşrulaştırmak istediğini” iddia etti.

  “AKP Grubunun sınır ötesi operasyon konusunda söylediği gibi, eklemleme yapmak suretiyle Barzani'ye, Türkiye toprakları ve halkını peşkeş çekme hazırlığındadır” görüşünü ileri süren Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Vatandaşı kepenk kapatıyor, işsiz kalıyor, gülüyorlar. Şehitlerimizin kanı yerde, gidip göbek atıyorlar, festivaller düzenliyorlar. Dolayısıyla, bu kadar yüzsüz, bu kadar ruhsuz tanımı daha güzel yakışır. Elitaş, genel başkanları hakkında iki yüzlü, iki ruhlu tanımını kullanmışsa, bu tespitlerini yerinde buldum.

  Elitaş, '81 ilde siyaset yapmak gerekir' diyerek yine bölücülük yapmıştır. Sen ne demek istiyorsun? Sen, birilerine peşkeş çekerek, oradaki insanları, bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü isteyen MHP'ye düşman mı kılmak istiyorsun? Bunlar, Türk milletinin birliği ve bütünlüğü konusunda, Doğu ve Güneydoğu halkının ne kadar kararlı olduğunu bile unutmuşlar. Biz, Bingöl'de belediye başkanımızı şehit vermiş bir siyasetiz. Bu, tam manasıyla bölücülüktür, bu yönüyle siyasal bölücülüğün daniskasını yapmaktadırlar. Kurtarılmış bölge ilan edip, Barzani ile kurmak istedikleri ittifakın siyasal alanlarını, kendilerince oluşturmak istemektedirler.”

  “ŞIRACI VE ŞAHİDİ BOZACILAR”

  Elitaş'ın, Bahçeli'nin Mecliste nezaket gösterdiğini söylediğini anımsatan Vural, “Nezaket gösteriyoruz diye, onların yanlışlarını söylemeyecek miyiz?” diye sordu.
  Vural, “Aynaya bakarak söylediklerine cevaben bu ifadeleri kullanıyoruz. Türk milleti, sorumlu, seviyeli bir siyaset anlayışını hak ediyor. Bu konuda, başta Sayın Başbakan olmak üzere, şıracı ve şahidi bozacılar, Türk milletinin huzurunda, bir seviyesizlik örneği sergilemektedirler. Bu seviyesizliği kınıyorum” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı