GeriGündem MHP'li Vural: Hükümet terörle pazarlık yapıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP'li Vural: Hükümet terörle pazarlık yapıyor

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Hükümet, terör örgütü ile pazarlık yapmaktadır” dedi.Vural, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda, “Açılımlar ve Türkiye Ekonomisi” konulu konferansta, hükümetin yanlış politika izlediğini savundu.

Türkiye'de, insanlar üzerinde etnik ayrımcılık yapılarak oyunlar oynandığını iddia eden Vural, insanların birbirini Türkçe konuşarak anlaması ve Türkçe eğitim almaları gerektiğini söyledi.

Vural şunları kaydetti:

“Hükümet, terör örgütü ile pazarlık yapmaktadır. İmralı canisinin yanına arkadaş gönderme projesi yapıldı. İthal duvar kağıtları ile duvarları kaplanan terör örgütü liderinin ayağına devlet yetkilileri gitti. Yüce Türk milleti adına karar vermesi gereken savcı ve hakimler, dağdan inen peşmergelerin ayağına kadar giderek seyyar çadır mahkemelerde görev yapmak zorunda bırakıldı. Herkese cevap veren Başbakan, Diyarbakır Belediye Başkanı'nın söylemleri karşısında hiç sesini çıkarmadan öylece bakakaldı.”

“Ülkede terörle mücadele eden herkesin suçlu ilan edilmeye başlandığını” öne süren Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün, geldiğimiz noktada milletimizin direnci kalmadı. Üzerimize oynanan bu oyunu bozmak için güçlerimizi birleştirmeliyiz. Parti olarak
geçmişimize sahip çıkmak ve halkımızı uyarmak için konferanslar vererek gerçekleri anlatıyoruz. Kömür ve makarna ile siyaset yapanlar, insanımızın geldiği bu noktadan, utanacakları yere gururlanıyorlar. Biz, bu toprağın insanının üretmesi ve bu insanların daha iyi şartlarda yaşaması gerektiğini savunuyoruz.”

Konferansa, MHP Edirne Milletvekili Cemalettin Uslu, Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, Tekirdağ İl Başkanı Yunus Meral, Çorlu İlçe Başkanı Battal Arslan da katıldı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle