Gündem Haberleri

  MHP'li Şafak: Başbakan BOP'tan vazgeçsin

  Oktay ENSARİ- Demet ÖZTÜRK/KAYSERİ, (DHA)
  24.02.2011 - 18:21 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyük Ortadoğu Projisi’nin (BOP) eş başkanlığından vazgeçmesini istedi.

  Kayseri’de parti teşkilatını ziyaret eden Ümit Şafak, Libya’daki gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, "Mısır’da ve Libya’da yaşananlar aynı coğrafyanın ve aynı inancın insanı olarak beni üzüyor. İyi takip etmek lazım. Bu, Büyük Orta Doğu Projesi’nin bir parçasıdır" dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Büyük Ortadoğu Projesi’nden vazgeçmesini isteyen Ümit Şafak, sözlerini şöyle sürdürdü: " BOP’un eş başkanıyım diyor. Bu projeyi yeniden gözden geçirip derhal vazgeçmek lazım. Coğrafyadaki sıkıntılar uzaktan böl, parçala, yönet sıkıntılarıdır. MHP olarak takip ediyoruz. Orada yaşayan insanlar kardeşlerimiz. Kardeşlerimizin birbirine girmesi, devletlerine karşı ayaklanması doğru değil. Kaddafi’nin de kendi halkına karşı insaflı ve ölçülü davranması gerekir.”

  SEÇİM TARİHİNE İTİRAZIMIZ YOK

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, genel seçimlerin 12 Haziran’da yapılmasına itirazları olmadığını, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de bu tarihi yerinde bulduğunu, bu konuda CHP’nin eleştirileri olduğunu hatırlattı. Şafak, şunları söyledi:

  "AKP grubunun 12 Haziran tarihinde seçim kararı teklifini doğru buluyoruz. MHP’nin projesidir. CHP’den itiraz oldu. Niye 12 Haziran, laz çiftçinin çalışma ayı, turizm ayı, okulların kapandığı dönemde seçim yapmak Temmuz ayında zor olur. Haziran ayında üniversite sınavları var. En uygun tarih hem iklim bakımından hem Türkiye’nin koşulları 12 Haziran’dır."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı