Gündem Haberleri

  MHP'li eski milletvekilinin kızı beraat etti

  Ayşegül USTA/İSTANBUL, (DHA)
  05.05.2010 - 15:30 | Son Güncelleme:

  TERÖR örgütü PKK/Kongra-Gel’in Kadıköy ve Beyoğlu'na düzenlediği izinsiz gösterilere katıldığı, PKK bayrağı ile fotoğraf çektirdiği ve örgüte yardım ettiği iddiasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan MHP eski Afyonkarahisar Milletvekili Müjdat Kayayerli’nin kızı Fatma Damla Kayayerli 2 yıl sonra delil yetersizliğinden beraat etti.

  İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan Fatma Damla Kayayerli katıldı. Diğer sanıklar ise duruşmaya gelmedi. Karar çıkan duruşmada son savunmasını yapan Fatma Damla Kayayerli'nin avukatı Şemirtan Bekiroğlu, mahkeme heyetine 14 sayfalık yazılı savunma sunarak Kayayerli'nin beraatini talep etti. Fatma Damla Karayerli de avukatının savunmasına katıldığını söyledi.

  İki yıldır devam eden davayı karar bağlayan mahkeme heyeti sanıklardan Habib Köysürenbars, Ahmet Yılmaz, Mehmet Başbaydar ve Baran Adıyaman’ın yasadışı silahlı terör örgütü PKK ve onun sözde lideri Abdullah Öcalan lehine yapılan korsan gösterilere katıldıklarını, bu gösterilerde de sloganlar, patlayıcı maddeler atıldığını, yollara barikat kurulduğu, ateş yakıldığını belirtti.

  Sanıkların yasa dışı örgüt üyesi oldukları ve bu örgüt adına faaliyette bulundukları sonucu ve kanaatine varıldığını belirten mahkeme heyeti, Habib Köysürenbars ve Ahmet Yılmaz’a eylemlerinin yoğunluğu ve kastları da dikkate alınarak 7,5’ar yıl hapis cezası verdi. PKK adına düzenlenen, slogan ve molotofkokteyli atılan gösterilere katıldıkları iddia edilen sanıklar Bahar Çelik, Mitat Kaya, Muhammet Şimşek, Hidayet Görsültürk, Mehmet Başbaydar ve Baran Adıyaman ise 6’şar yıl 3’er ay hapis çarptırıldı.

  Mahkeme heyeti, yasa dışı örgüte yardım etmek suçundan yargılanan Fatma Damla Kayayerli, Cebeli Emektar ve Esra Sekman’ın da atılı suçu işlediklerine dair cezalandırılmalarına yeterli her türlü şüpheden uzak vicdani kanaat oluşturur delil elde edilemediğinden beratlarine karar verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı