Gündem Haberleri

  MHP'li Çakmakoğlu'ndan Genelkurmay Başkanına destek

  Hürriyet Haber
  31.07.2007 - 15:54 | Son Güncelleme:

  Eski Milli Savunma Bakanı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sabahattin Çakmakoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a destek verdi. Çakmakoğlu “Genelkurmay başkanının o zaman söylediklerini bugün de söylemesinin bir gerekçesi vardır, katılmamak mümkün değil” dedi.

  Eski Milli Savunma Bakanı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sabahattin Çakmakoğlu, daha önceki açıklamalarının arkasında olduklarını söyleyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a destek verdi. Çakmakoğlu “Genelkurmay başkanının o zaman söylediklerini bugün de söylemesinin bir gerekçesi vardır, katılmamak mümkün değil” dedi.

  TBMM’de kaydını yaptıran Çakmakoğlu, gazetecilerin soruları üzerine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın açıklamalarını değerlendirdi. Genelkurmay Başkanı’nın 12 Nisan’da söylediklerini bugün de söylemesinin bir gerekçesi olduğunu ifade eden Çakmakoğlu, “söylediklerine katılıyorum. Önemli olan sözle olanların uygulamada da aynı olması. Sayın Genelkurmay Başkanı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında devletin esaslarının sözde değil, tatbikatta da aynı olmasının gereğine işaret ediyor. Katılmamak mümkün değil” diye konuştu.


  MHP HENÜZ KARAR VERMEDİ

  Gazetecilerin, adının Meclis Başkanlığı ve cumhurbaşkanlığı adayları arasında geçtiğini hatırlatması üzerine Çakmakoğlu, “adımın Meclis başkanlığına aday olarak geçtiğini sizden duyuyorum. Böyle bir düşünce şahsen yoktur. Çünkü bu Meclis’te çoğunluğa sahip olan grupların ilgi alanını ifade eder. MHP olarak sayısal durumumuz ortada” dedi.

  Çakmakoğlu, Cumhurbaşkanlığı adayları arasında isminin geçmesini de “adımı geçirenler beni tanıdıkları için kendi düşüncelerini ifade ediyorlar. Düşünenlere teşekkür ederim. Beni devleti içte ve dışta temsil edecek bir isim olarak gördükleri için teşekkür ederim. “sözleriyle değerlendirdi. Çakmakoğlu, MHP’nin henüz cumhurbaşkanlığına aday gösterip göstermeyeceğine ilişkin bir tespit çalışmasının olmadığını da söyledi. (ANKA)

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı