Gündem Haberleri

  MHP'li bakanlar oy vermedi

  Hürriyet Haber
  10.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şartlı Salıverme Yasası'nın önceki gece TBMM'de yapılan oylamasının sonuçları, tasarının koalisyon ortaklarının da içine sinmediğini ortaya çıkardı. Tasarının tümü üzerinde yapılan oylama da, iktidar kanadından 8'i MHP'li, 1'i ANAP'lı 9 milletvekili ret oyu verdi.

  TBMM Tutanak Müdürlüğü'nün resmi sonuçlarına göre, oylamaya 388 milletvekili katıldı. 5 milletvekili, mükerrer oy kullandı. 74 milletvekili ret oyu verirken, 302 milletvekili kabul oyu kullandı, 7 milletvekili de çekimser kaldı. Oylamada en çok fireyi 52 milletvekili ile ANAP verdi. DSP'den 11, MHP'den 26, DYP’den 34, FP’den 33 kişi oylamaya katılmadı. MHP milletvekilleri Özcan Ersoy, Hakkı Duran, Melek Denli Karaca, Ali Güngör, Hamdi Baktır, Sadık Yakut, Edip Özbaş ve Mehmet Ceylan ret oyu verdi. MHP'li Mükremin Taşkın çekimser kaldı. MHP'den 5 bakan Koray Aydın, Enis Öksüz, Hüsnü Yusuf Gökalp, Abdülhaluk Çay, Sabahattin Çakmakoğlu oy kullanmadı.

  DSP'den ret oyu çıkmazken, ANAP'tan Nihat Gökbulut ret, Cengiz Aydoğan çekimser oy kullandı. Oylamaya, İçişleri Bakanı Sadettin Tantan katılmadı. DYP'den de Faris Özdemir, Salih Sümer ve Salim Ensarioğlu kabul oyu verdi. DYP'li Mümtaz Yavuz ve Musa Konyar çekimser kaldı. FP de ise Mahmut Göksu, Nazlı Ilıcak ve Nurettin Aktaş, çekimser kaldı. FP'den özellikle yenilikçilerden oluşan bir grup oylamaya katılmazken, 20 kişi ret oyu verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı