Gündem Haberleri

  MHP'li Akıllı'dan çarpıcı açıklamalar

  Antalya/HÜRRİYET
  16.09.2015 - 11:28 | Son Güncelleme:

  MHP’nin Antalya’da yürüttüğü seçim çalışmalarındaki en etkili isimlerden biri olan MHP Antalya Milletvekili Tarkan Akıllı, son dönemde yükselen terör olayları başta olmak üzere, koalisyon sürecinde yaşananlar ve Tuğrul Türkeş olayı ile ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

  'MHP KAVGA İSTEMİYOR'

  Ülkücülerin terör olayları sonrası toplumda yükselen şiddet eğiliminden uzak durduğunu belirten Akıllı, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden etnik temelli bölücü terörü lanetliyoruz. Bu bizim için Milli ve demokratik bir duruştur. Biz, terör örgütüne karşı duran, onlara maddi ve manevi destek vermeyen, Doğu ve Güneydoğulu Kürt kökenli vatandaşlarımızla kardeşlik hukuku ile bağlıyız. Biz MHP ve ülkücüler olarak etnik kavga ve karışıklığa meydan vermemek için azami gayret gösteriyoruz. MHP üzerinde operasyon yaparak MHP’yi terörle yan yana getirme çabaları nafiledir” dedi.

  MHPli Akıllıdan çarpıcı açıklamalar

  'KARDEŞÇE YAŞAMAK ZORUNDAYIZ'

  MHP’nin genel tavrının kardeşlik üzerine kurulduğuna vurgu yapan Akıllı, “Milliyetçi-ülkücü hareket bu topraklar üzerinde, bu aziz vatanda süregelen bin yıllık kardeşlik hukukunu yaşamaya ve yaşatmaya inanmıştır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettikleri gibi; biz, dünyanın en gözde ve en zorlu coğrafyasında yaşayan ve bundan böyle de yaşamak zorunda olan bir milletiz. Bu nedenle, ne tarihimizi, ne coğrafyamızı ne de kimliğimizi değiştirme imkânına sahip değiliz. Ama hep birlikte bu gerçeklerle daha güzel bir gelecek inşa edebiliriz” diye konuştu.

  'SEÇMENLERE ANLATACAĞIZ'

  Koalisyon sürecinde yaşananlar ve çözüm sürecine ilişkin hükümeti hedef alan değerlendirmelerde bulunan Akıllı, şöyle dedi: “Yıllardır milli irade edebiyatı yapanlar 7 Haziranda milletimizin iradesine saygı gösteremediler. Terör örgütü ile kapalı ya da açık görüşmeler yapanlar MHP’nin milli güvenlik, demokratik ve hukuk temelli şartlarına hayır demiş, gergin ve gerilimli bir ortamda ülkeyi seçime zorlamışlardır. Biz AKP’nin bu anti demokratik ve gayrı milli davranışlarını seçmenlerimize anlatacağız. Takdir yüce milletimizindir. 1 Kasım seçimlerinde de milletimiz bir kez daha AKP’ye dersini verecek ve son 13 yılın hesabını soracaktır.”

  MHPli Akıllıdan çarpıcı açıklamalar

  'MİLLETİ KANDIRAMAZLAR'

  “Bu hesabın içinde sözde çözüm süreci ve bu süreç sonucunda iyice palazlanan terör örgütünün milletimize çektirdiği acılar vardır. Bu hesabın içinde şehit cenazeleri ve anaların gözyaşları vardır. Bu hesabın içinde Habur rezaletinden, Dolmabahçe mutabakatına kadar uzanan ihanet zinciri vardır. Bu hesabın içinde milletimizin haber alma hürriyetine uzanan kirli eller ve emeller vardır. 17-25 Aralık soygunları vardır, Sarayın vicdanları tırmalayan israfları vardır. Milletimiz 1 Kasımda bu hesabı görecek ve AKP’nin defterini dürecektir. MHP’yi bölücülerle aynı resmin içine koymayı başaramayanlar, araya kaynattıkları mektep kaçkınlarıyla milletimizi kandıramazlar.”

  'BİZ İTİBAR DEVŞİRMEYİZ'

  Tuğrul Türkeş’in seçim hükümeti içinde yer almasını ihanet olarak nitelendiren Akıllı, sözlerine şöyle devam etti: “Hiçbir ihanet 46 yıllık kutlu yürüyüşümüze engel olamadı. Bu tür olaylar Milliyetçi-Ülkücü hareketi daha da birbirine kenetler. Saflarımız daha da sıklaşır. Şuna herkes inanmalı ki bu kutlu davaya sadakatinde kaygı taşımayan dava arkadaşlarımızla daha da bilenerek ve kenetlenerek bu kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bizim partililerimiz değil dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır ne de satılır. Soyadından başka hiçbir özelliği olmayan niteliksizler gibi, bizler ne çıkar peşinde koşacağız, ne de şerefsizce itibar devşirmeye çalışacağız.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı