GeriGündem MHP'den ‘Sinan Oğan’ açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP'den ‘Sinan Oğan’ açıklaması

MHP'den ‘Sinan Oğan’ açıklaması

MHP Genel Merkezi, mahkeme kararıyla partiye geri döndüğünü açıklayan Iğdır eski Milletvekili Sinan Oğan ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

MHP'nin 1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran'a göre hem vekil sayısını hem de oy oranının düşürmesinin ardından dün partide önemli bir gelişme yaşanmıştı. MHP Disiplin Kurulu'nun Ağustos ayı sonunda partiden 'ihraç ettiği', Sinan Oğan, MHP'ye geri döndüğünü Twitter üzerinden "Adalet tecelli etti, partime geri döndüm" sözleriyle duyurmuştu. 

MAKSATLI OLARAK...

Basında geniş yer bulan bu gelişme üzerine MHP Genel Merkezinden yapılan açıklamada, "Bazı medya organlarında, partimizden ihraç edilen Sinan Oğan’ın mahkeme kararıyla kesin olarak MHP üyeliğine döndüğü şeklinde haber ve yorumlara yer verilmiştir. Söz konusu haber ve yorumlarda bazı gerçeklerin göz ardı edildiği ve meselenin maksatlı olarak rayından çıkarıldığı gözlemlenmektedir" denildi. 

"OĞAN KARARI KESİN DEĞİLDİR, TEMYİZ EDİLEBİLİR"

Ardından da 'şu gerçeklerin hatırlatılmasında yarar bulunmaktadır' denilerek maddeler halinde sıralandı: 

1-      Sinan Oğan’ın açmış olduğu dava kabul edilmiştir. Ancak bu karar kesin değildir, temyiz edilebilir bir karardır.DURUŞMA GÜNÜNÜN SEÇİM ERTESİ OLMASI 'MANİDAR'

2-      Sinan Oğan’ın açtığı davada mahkemenin; seçimin hemen ertesinde 2 Kasım 2015 tarihini duruşma günü olarak belirlemesi, tesadüfi değildir.3-      Mahkemece dava dosyası tekemmül etmeden ilk duruşmada “jet” karar verilmesiyse rastlanır bir olay değildir."DAVAYA İLGİ DUYAR YARGI GÖREVLİLERİNİ BİLİYORUZ"

4-      Dava dosyasına ilgi duyan onlarca yargı görevlisinin gayretleri ve kimlikleri tarafımızca bilinmektedir.