Gündem Haberleri

  MHP'den BDP'ye neden geçtiğini açıkladı

  Faris BARAN/ BAŞKALE (Van), (DHA)
  24.05.2011 - 16:06 | Son Güncelleme:

  VAN’ın Başkale İlçesi’nde MHP İlçe Başkanı Ömer Bozkurt, yönetimiyle birlikte istifa ettikten sonra BDP’ye katıldı. Bozkurt, teşkilat olarak MHP'den yeterli desteği göremedikleri için istifa edip BDP'ye geçtiğini söyledi.

  MHP'DEN İSTİFA EDİP BDP'YE KATILDILAR / FOTO GALERİ

  MHP Başkale İlçe Başkanı Ömer Bozkurt, yönetim kurulunda 16 üye ile birlikte bugün İlçe Seçim Kurulu’na gidip istifa dilekçelerini sundu. Bozkurt, daha sonra BDP’nin desteklediği bağımsız milletvekili adayı Kemal Aktaş için açılan seçim bürosuna giderek BDP’ye katıldıklarını açıkladı.

  NEDEN BDP'YE GEÇTİĞİNİ ANLATTI / WEB TV

  Bağımsız aday Aktaş’ın seçim bürosunda açıklama yapan Bozkurt, bundan böyle düzen partilerde değil, artık halkın yanında olmak istediklerini belirterek, şunları söyledi: 

  "Bundan sonra düzen partilerinde değil, artık halkımın yanında olmak istiyorum, bu bir örnek temsil etmeli. Doğu ve Güneydoğuda kurulu bütün diğer partilerinde yer alan halkımızın istifa edip bir an önce kendi partilerine yani BDP’ye katılmaları için çağrıda bulunuyorum" dedi.

  Daha sonra Başkale BDP İlçe Başkanı Derviş Polat, MHP’den istifa edip partilerine geçen Ömer Bozkurt’a rozet taktı. Bağımsız aday Aktaş, Bozkurt’un partilerine geçmesinden çok mutlu olduklarını söyledi. Bozkurt, rozeti takıldıktan sonra seçim bürosunda partililerle tokalaştı.

  "AŞİRETÇİLİK VAR, SİYASİ İNANÇ YOK"

  İlçe teşkilatıyla birlikte MHP'den BDP'ye geçen Başkale İlçe Başkanı Ömer Bozkurt CNN Türk'te Haber Masası programına katıldı.

  Bozkurt programda transferiyle ilgili şunları söyledi:
  MHP İlçe Başkanlığını yaptığım süre zarfında partiden herhangi bir destek görmedim. Onun için ben ve yönetimim mağduriyetimizi göz önüne alarak partimizden ayrıldık. Bir de kaset skandalını göz önüne alarak, onu da kesinlikle kınıyorum.

  Başkale çok riskli bir yer olduğu için MHP'nin burada 17-18 kişiyle herhangi bir destek alamadan siyaset yapması çok güç.

  Burada bir aşiretçilik vardır. Siyasi bir inanç kesinlikle yoktur. Mesela benim yakınlarımın tamamı BDP'de siyaset yapmaktadırlar. Ayrım yapmadan bu toprak üzerinde siyaset yapmamız gerekiyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı