GeriGündem MHP’ye göre seçim önümüzdeki 7 Kasım'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP’ye göre seçim önümüzdeki 7 Kasım'da

MHP’nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, genel seçimlerin 7 Kasım 2010 tarihinde yapılacağı kanaatinde olduklarını söyledi.

Ardahan’da basın mensuplarıyla biraraya gelen Bülent Didinmez, erken seçimin gündeme geleceğini tahmin ederek teşkilatları ziyaret ettiklerini belirtti. Türkiye’de en önemli problemin, bölücü terör örgütünün siyasallaşmasının birlik ve beraberliği tehdit etmesi olduğunu anlatan Didinmez, bunun ardından yoksulluk ve yolsuzluğun geldiğini kaydetti. Anayasa değişikliği konusunda görüş ve düşüncesilerinin net olduğuna işaret eden Didinmez, Anayasanın vakti geldiğinde mutabakat ve uzlaşmaya dayalı bir şekilde değiştirilmesinden yana olduklarını söyledi. Bülent Didinmez şöyle konuştu:

“Türkiye’de iş başında bulunan siyasi zihniyetin sahibi iş, aş, yoksulluk, yolsuzluk, adaletsizlik, çiftçe standartlık gibi öncelikli problemleri çözeceği yerde, bunların sebebi sanki Anayasaymış gibi, kurtulmanın yolu da Anayasada HSYK üye sayısı değiştirmesiyle çözülebilecekmiş gibi, kamuoyunu yanıltıcı şekilde bir tavır sergilemektedir. Anayasa, eğer toplumun bütün kesimleri tarafından bir mutabakata dayalı metin haline getirilemezse, bu şikayet edilen hususlardan daha fazla problemlerin doğabileceğinin işaretidir. Anayasa, milletin Anayasası olması gerekir. Bu Anayasa değişikliklerin içerisinde asla ve asla milletin kendisi yoktur. Ne vardır bu Anayasa değişikliğinde? İktidar partisinin kavga ettikleriyle hesap sorma, intikam alma arzusu vardır. MHP olarak 7 Kasım 2010 tarihinde seçimin yapılacağı kanaatindeyiz.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle