Gündem Haberleri

  MHP, ‘ya sabır’ çekip Derviş'e katlanacak

  Süleyman DEMİRKAN
  12.01.2002 - 01:46 | Son Güncelleme:

  MHP'li Devlet Bakanı Faruk Bal, Kemal Derviş'in son günlerdeki açıklamalarını‘‘kabul edilemez’’ olarak niteledi. MHP yönetiminin, ‘kritik’ bulunan bu şartlarda Derviş'le ilgili tartışmayı tırmandırmama politikasını benimsediği öğrenildi.

  Yoğun pazarlık ve tartışmaların ardından TBMM'de kabul edilen Bankacılık Tasarısında MHP Lideri ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'nin MHP adına görevlendirdiği Bal, Derviş'in tutumunu değerlendirdi. Bal, halkı doğrudan ilgilendiren ve halktan toplanan vergilerin harcanmasını da içeren stratejik önemdeki bir tasarı üzerindeki tartışmaların doğal olduğunu söyledi. Bal, koalisyon partilerinin de ayrı ayrı kendi yaklaşımlarını halkın da tepkilerini ve taleplerini dikkate alarak titizlikle görüştüklerini ve tasarıyı olgunlaştırdıklarını ifade etti. Bal, bunun hesabını verecek olan partilerin yasayı enine boyuna tartışmalarının en doğal hakları olduğunu kaydetti.

  MHP kurmayları, Derviş'in MHP karşıtı açıklamalarını, Başbakan Bülent Ecevit'in ABD gezisi öncesinde yoğunlaşmasını da ‘kasıtlı’ buluyorlar. MHP lideri Bahçeli'nin, Derviş'le ilgili rahatsızlıklarını, Ecevit'in ABD'den dönmesinden sonra bir ‘Liderler Zirvesi’nde gündeme getireceği de kaydedildi. Bahçeli'nin Türkiye için çok önemli bulunan, Ecevit'in ABD gezisi öncesinde böyle bir tartışmayı gündeme getirmenin yarar sağlamayacağını düşündüğü için, bu konuda kurmaylarını da uyardığı öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı