GeriGündem MHP terör yatakçısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  310
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP terör yatakçısı

MHP terör yatakçısı
refid:15108523 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan, MHP’yi terörist örgütün OHAL talebine yataklık etmekle suçladı, medyanın da bilerek ya da bilmeyerek PKK’ya yandaşlık ettiğini öne sürdü. Erdoğan dünkü Meclis grubunda şöyle konuştu:

Ne istendiyse verdik

Hiç kimse ‘Güvenlik güçleri şunu talep etti de hükümet vermedi’ diyemez. Ne talep edildiyse, a’dan z’ye hepsini verdik. Yılgınlığa düşmek ne kadar yanlışsa, meseleyi siyasi istismar meselesi yapmak, iç çekişme görüntüsü vermek de ancak terör örgütünün ekmeğine yağ sürer.

Bayılanı gösterme

Terörle mücadele sadece güvenlik güçlerinin işi değil. Muhalefet de, medya da bu konuda kendisini taraf olarak görmelidir. Birlik beraberliğe her zamandan fazla ihtiyacımız olduğu dönemde şehit evine girip oradaki ayılıp bayılmaları göstermek terör örgütüne mi hizmet eder, ülkeye mi? Terör örgütünün amacı propaganda yapmak. Medya bilerek terör örgütüne yandaşlık yapmaktadır, bu kadar ağır konuşuyorum.

Örgüte yataklık

Bu ülkenin Mehmetler’inin şehit olmasından saatler geçmeden Ankara’dan şiddetin diline şiddetle cevap veriliyor. O aslan gibi yavrular daha toprağa verilmeden onlar üzerinden siyaset yapılır mı? Terör örgütü Şemdinli’de vuruyor, istismarcılar anında ses veriyor. Terör örgütü siyasete yön vermek için vuruyor, Ankara’dan bazıları tuzağa düşüyor. Terör örgütü OHAL ilan edilsin dediğinde, Ankara’dan birilerinin ekmeğine yağ sürüyor. Eylemleriyle terör örgütüne yataklık ediyor. O sizin karakterinizde var, aczinizin gereği, bizde yok.

Niye idam etmedin?

OHAL hangi yaraya merhem oldu? Açın istatistikleri. OHAL terörü derinleştirdi. OHAL istemek terörün diline teslim olmaktır. O zaman idam vardı. Terörist başı size altın tepside sunuldu, niçin gereğini yapmadınız? Çünkü birilerine söz verip, gereğini yerine getirdiniz. Size terörist başını teslim edenler sizden o sözü, yazılı belgeyi aldılar.

Dönüş ihanettir

Açılımdan vazgeçmek bu ülkenin çocuklarına, gençlerine ihanet olur. Biz bu ihanetin içinde olmayacağız. 26 yılda 7 bin şehit verdik. O zaman açılım mı vardı? Hayır. “Terör açılım nedeniyle yoğunluk kazandı” diyenler örgüte ve kampanyasına boyun eğdiler, biz eğmeyeceğiz.

Amaç bizi düşürmek

Bütün bu adımlar AK Parti’yi nasıl iktidardan düşürebilir diye. Muhalefete sesleniyorum: İstismar siyaseti kimseye kazandırmaz, gelin bu sürece destek verin. Terörle mücadeleye ilişkin değerlendirmelerini, bölgeye gidip durumu yerinde gördükten sonra yapsınlar. Bazı hata ve eksiklere karşın sınırdaki asker son derece yüksek moralle, ‘Sınır namustur’ anlayışıyla görev yapmaktadır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle