Gündem Haberleri

  MHP’nin ‘Dokunun’ önerisi AK Parti ve CHP’ye gitti

  ANKARA
  28.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP, terör eylemlerine katılma ve terörü destekleme hallerinde milletvekillerinin doğrudan yargılanmasını öngören Anayasa değişiklik teklifini AK Parti ve CHP gruplarına gönderdi.

  Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin önceki gün açıkladığı dokunulmazlık sınırlamasıyla ilgili teklif dün MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır imzasıyla gruplara iletildi. Teklif metninde değişiklik düzenlemesinin yanı sıra şu ifadelere yer verildi: “MHP, TBMM çatısı altında millet vekâletini ifa etmek yerine ellerine şehit kanı bulaşan canilerle kucaklaşan, bunlara sevgi ve hayranlık gösteren terör destekçilerinin milletvekilliği dokunulmazlığının anayasal sınır, içerik ve çerçevesinin tekrar gözden geçirilmesini acilen gerekli görmektedir. TBMM, Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü her türlü art niyet ve musibetlerden koruyacak tarihi birikime, dirayete ve kararlılığa haiz olduğunu mutlak anlamda ispatlamalıdır.”

  Kürsü dokunulmazlığı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da MHP’nin önerisiyle ilgili, “CHP’nin tavrı çok net ve açık. Gelin sade yurttaş gibi olalım. Özel yetkilere gerek yok. Başından beri söylüyoruz. Sadece kürsü dokunulmazlığı... Varsa yüreğiniz gelin” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı