Gündem Haberleri

  MHP lideri Devlet Bahçeli Erzurum mitinginde

  Hürriyet Haber
  22.06.2013 - 17:18 | Son Güncelleme:

  MHP lideri Devlet Bahçeli, Erzurum'da düzünlenen mitingde konuşuyor.

  İşte Bahçeli'nin mitinginden satır başları:

  Büyük Türk milleti, aziz Erzurumlu vatandaşlarım, muhterem dava arkadaşlarım Türkiye sevdalı milliyetçi vatansever kardeşlerim, kahraman ve fedakar insanların diyarı olan Erzurum'da bir kez daha bulunmakta son derece bahtiyarım.

  Özü doğru, sözü doğru, eli açık, sofrası açık, mazlumun yanında, zalimin karşısında olan yiğit dadaşlarla kavuşmaktan heyecan duyuyorum. kurtuluş yıllarımızda verdikleri mücadele ile  Türkiye'ye örnek olan 94 yıl önce ev sahipliği yaptıkları kongre ile Türk milleti tarihine damga vuran Erzumlularla vesile olan cenabı Allah'a hamd ediyorum.

  At binen, cirit atan, geçmişinden kopmayan, örfünden ayrılmayan sözünden caymayan, milli ve tarihi değerlerinden taviz vermeyen tüm Erzurumlu kardeşlerimi en samimi hislerimle selamlıyorum.

  Birlikteliğimizin temelinde yaşanmış binlerce yılın, sevinci, hüzne, gözyaşları ve sabah namazların şükür namazı vardır. hamd olsun bizim yolumuz ve yönümüz bellidir. Geldiğimiz yer bellidir, gideceğimiz ülkümüz bellidir.

  Aynı kıbleye dönen vicdanlar, aynı secdeye varan alınlar,  aynı safa giren bedenler, aynı duaya amin diyen diller, aynı acı ile sızlayan gönüller, aynı hedefe ortak olan bakışlar, aynı Türkiye aynı şiire, aynı marşa eşlik edenler bizi bir millet yapmıştır.   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı