GeriGündem MHP’li Şandır: Bu sonucun sorumlusu siyasi iktidardır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP’li Şandır: Bu sonucun sorumlusu siyasi iktidardır

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 8 askerin şehit 14 askerin yaralanmasına sonuçlanan PKK saldırısına “Kanlı katillere lanet ediyoruz. Bu sonucun sorumlusu siyasi iktidardır” sözleriyle tepki gösterdi.

Şandır, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 8 askerin şehit olduğu, 14 askerin yaralandığı PKK saldırısını ANKA’ya değerlendirdi. Şehitlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dilediklerini söyleyen Şandır, şöyle konuştu:

"HÜKÜMETİN TERÖRE YAKLAŞIMI YANLIŞ"

“Bu saldırı karşısında milletçe metanetimizi koruyarak paniğe kapılmadan birliğimizi artırmamız ve terör örgütünü lanetlememiz gerekiyor. Kanlı katillere lanet ediyoruz, bu sonucun sorumlusu siyasi iktidardır. Türkiye’yi Türk milleti adına AKP yönetmektedir. İnsanlarımızın can güvenliğini temin etmek sorumlusu da bu hükümettir. Hükümetin uyguladığı politikalar, duruşu ve teröre yaklaşımı yanlıştır.

Sekiz yılın sonunda Türkiye kan kaybetmektedir. Terörle mücadeleyi yalnızca güvenlik güçlerine havale etmek doğru değil. Arkasında siyasi irade gerekiyor. Siyasi iradenin zaafı ve yanlış politikaları da terörü cesaretlendirmektedir. Terörün kat ettiği mesafe ve cüretin kaynağı AKP iktidarı ve Başbakan’ın yanlış tavırlarıdır, PKK açılımıdır. Terörle uzlaşılarak kanın durmayacağını anlamak mecburiyetindeler.

"POLİTİKALARINDAN VAZGEÇMELERİ GEREKİYOR"

PKK terör örgütünün bu gece otaya koyduğu eylemin sonucunda hükümetin, Başbakanın, İçişleri Bakanı’nın Milli Savunma Bakanı’nın millete karşı ‘biz bu işi başaramadık’ diyerek bir özür borcu bulunmaktadır. Siyasi sorumluluğu üzerlerine alarak daha fazla kan akmasının durdurulabilmesi için takip ettikleri politikalardan vazgeçmeleri gerekmektedir. Özellikle PKK açılımının bir yıkım projesi olacağını ilk günden beri ifade eden MHP Genel Başkanının bu sözlerine ve çözümlerine itibar edilmeli.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle