Gündem Haberleri

  MHP’li başkanın otomobiline yumruklu saldırı

  Atilla ATMACA/EREĞLİ (DHA)
  11.05.2010 - 17:35 | Son Güncelleme:

  KONYA’da işsiz 35 yaşındaki İsmail Pala, Ereğli Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Oprukçu'nun içinde bulunduğu makam otomobilinin camını yumrukla vurarak kırdı. Ücretsiz kaldığı belediyeye ait evden tahliye edilmesi nedeniyle saldırıda bulunduğu iddia edilen Pala, polis tarafından gözaltına alındı.

  Ereğli Belediye Başkanlığı, Sümerk Bank’ın özelleştirilmesinden sonra belediyeye devredilen Gülbahçe Mahallesi’ndeki tek katlı yaklaşık 34 evi, meclis kararıyla kadın sığınma evine dönüştürme kararı aldı. Bunun üzerine aralarında Düzce depremzedelerin de bulunduğu yardıma muhtaç ailelerin kaldığı evler 8 Mayıs Pazar günü tahliye edildi. Evi tahliye edenler arasında bulunan İsmail Pala, bugün saat 13.30 sıralarında Karapınar’da bir lisenin düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katılmak için belediye binasından ayrılmak üzere olan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’nun makam otomobiline yumrukla saldırdı. Saldırı da otomobilin ön camı kırıldı.
  Saldırının ardından Başkan Oprukçu, kendi otomobiline binerek Karapınar’a hareket etti. Şüpheli isee polis tarafından gözaltına alındı. Olay yerine yakın bir yerde çimlerin üzerine atılmış bir bıçağın da bulunması dikkat çekti. Polis, incelenmek üzere bıçağa el koydu. Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, “Saldırgan ‘çoluk çocuk aç’ diyerek, otomobile saldırdı” dedi. Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı