Gündem Haberleri

  MHP ilçe yöneticileri Kültür İşleri Müdürü'nü hastanelik etti

  Ali Soydemir AYDIN (İHA)
  05.09.2017 - 15:06 | Son Güncelleme:

  Aydın Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü etkinliklerinde MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin’e yer ayrılmaması üzerine kriz çıktı. MHP ilçe yöneticileri, başkana yer ayrılmadığı gerekçesiyle Nazilli Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Fatih Demir’i darp etti. Gazetecileri de tehdit eden MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin, “Bu haber çıkarsa aklınızı alırım” dedi.

  İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) haberine göre, olay Nazilli Belediye Meydanı’nda yaşandı. Sabah saatlerinde Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla toplanan kalabalık ve protokol üyeleri alanda yerini aldı. Bir süre sonra tören alanına gelen MHP Nazilli İlçe Başkanı Zafer Keskin ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, protokolde Başkan Keskin’in yerini göremeyince öfkelendiler.

  GAZETECİLERİ ENGELLEDİ

  Daha sonra Nazilli Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Fatih Demir’i belediye binasına çağıran Zafer Keskin ve beraberindekiler, iddiaya göre müdürü yumruklarla darp etti. Aldığı darbeler sonucu Fatih Demir bayılıp yere yığıldı. Belediye girişindeki hareketliliği gören gazeteciler de olayı görüntülemek için belediye binasının önüne geldiklerinde, MHP İlçe Başkanı Zafer Keskin tarafından engellendi. Görüntü almakta olan gazetecilere hitaben MHP İlçe Başkanı Zafer Keskin, “Bunu haber yaparsanız aklınızı alırım” dedi.

  HABERCİLER PLATFORMU GAZETECİLERE TEHDİTİ KINADI: “MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

  Haberciler Platformu, Nazilli’de gazetecilerin MHP İlçe Başkanı Zafer Keskin tarafından ölümle tehdit edilmesini kınadı. Haberciler Platformu’nun yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
  “Platform olarak meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu duyuruyoruz. Tehdit ve saldırıya maruz kalan gazeteci arkadaşlarımıza da hukuki destek dahil her türlü yardımı yapacağımızı, çirkin olayın da takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz. Hiç kimsenin kamuoyunun aydınlatılmasına pranga vurmaya gücü yetmeyecektir. Bilinmelidir ki bu tür çirkin saldırılar bu kutsal mesleği icra eden hiçbir arkadaşımızı engelleyemeyecektir. Kamuoyunu bilgilendirme ve toplumu bilinçlendirme adına zor şartlar altında kutsal bir görevi yerine getirme çabası içerisinde olan meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı