Gündem Haberleri

  MHP Grup Başkanvekili Şandır: Arap baharı 'Kürt baharına' dönüştürülmeye çalışılmakta

  A.A
  07.08.2012 - 17:27 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, “Arap baharı diye takdim ve servisi yapılan kaos ve isyan dalgasının boyu ve çapı gittikçe genişlemekte 'Kürt baharına' dönüştürülmeye çalışılmaktadır” dedi.

  Şandır, Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) gündeme ilişkin düzenlediği basın toplantısında, son günlerde artan terör saldırılarını nefret ve şiddetle kınadığını belirtti.

  Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Şandır, bu zor ve dar zamanlarda herkesi azami sorumluluk anlayışı içinde sağduyulu davranmaya çağırdı.

  Suriye'de yaşanan olaylara ve Türkiye'ye etkisine de değinen Şandır, “Suriye'de yaşanan iç savaş ve Hakkari'de başlatılan isyan provasının milletimizde oluşturduğu endişe ve öfke bu insanlarımızı doğal olarak tedirgin etmektedir” diye konuştu.

  Türkiye'nin geleceği adına bu konuda herkese sorumluluklar düştüğünü belirten Şandır, şöyle devam etti:

  “Eğer bugün ülkemizin ve toplumumuzun birliği tehlikede ise bunu bir milli mesele olarak görürüz. Alınması gereken tedbirleri bir seferberlik anlayışı içerisinde güç birliği ile almayı da tavsiye ederiz. Muhalefet siyaseti yapıyoruz, siyaset yapıyoruz. İktidarı suçlayacağız diye MHP'nin milli konularda ülkenin ve toplumun elini zayıflatacak bir davranışı olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.”

  Şandır, Suriye'de, Irak'ta ve Kuzey Afrika bölgelerinde yaşananların, Türkiye'nin doğusunda yaşananlarla birbirleriyle bağımlı olduğunu öne sürdü.

  “Suriye'de iç savaşı planlayanlarla PKK'yı Türkiye'ye saldırtanların aynı mihraklar olduğunu” ifade eden Şandır, şöyle konuştu:

  “PKK'nın elindeki silahlarla Suriye'de kullanılan silahların aynı menşeeli olduğu, incelendiğinde görülecektir. Bu silahları verenlerin amaçları bölgeyi yeniden düzenlemek ve kendi çıkarlarının koruyucusu ikinci bir İsrail
  mahiyetinde bir Kürt devleti kurmaktır. Arap baharı diye takdim ve servisi  yapılan kaos ve isyan dalgasının boyu ve çapı gittikçe genişlemekte 'Kürt baharına' dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Bölgemizde 'Doğu sorunu' kapsamında İran, Türkiye, Irak ve Suriye topraklarında dört parçalı Büyük Kürdistan planlanmaktadır. Önümüzdeki süreçte eğer tedbir alınmazsa, kurulacak bir Kürt devleti ile bölge halklarının bölgesel savaşı ile geçilecektir.”
  Toplantıya MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ile partililer katıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı