Gündem Haberleri

  MHP binasına asılan pankart indirildi

  Soner HASIRCIOĞLU-İbrahim AKTÜRK/İSTANBUL (DHA)
  24.12.2014 - 07:50 | Son Güncelleme:

  MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı binasına asılan pankart gece saatlerinde polis tarafından kaldırıldı. Pankart asıldıktan sonra ilçe binasının penceresinden caddeye sahte 1 dolarlar atıldı. Bazı vatandaşlar sahte dolarları alarak uzaklaştı. Bazıları ise "Bu paralar sahte" diyerek tekrar yere attı.

  Veliefendi Mahallesi, Seniha Şakir Caddesi üzerinde bulunan MHP Zeytinburnu İlçe binasına üzerinde "Hırsızlık Oğuldan Babaya Değil! Babadan Oğul’a Geçer - 1994 R.T. Erdoğan" yazılı büyük boy bir pankart asıldı.

  Pankart asıldıktan sonra ilçe binasının penceresinden caddeye sahte 1 dolarlar atıldı.

  MHP binasına asılan pankart indirildi

  BAZI VATANDAŞLAR GERÇEK DOLAR SANDI

  Bazı vatandaşlar sahte dolarları alarak uzaklaştı. Bazıları ise "Bu paralar sahte" diyerek tekrar yere attı.

  MHP binasına asılan pankart indirildi

  Öte yandan, MHP İlçe binasının pencerelerine çıkan partililer, "Kavgamız vurguncu düzene karşı" şeklinde slogan attı.

  MHP binasına asılan pankart indirildi

  PANKART KALDIRILDI

  Pankartın asılmasının ardından ilçe binasına polis ekibi geldi ve partilileri pankartı indirmeleri yönünde uyardı.

  MHP binasına asılan pankart indirildi

  Partililer pankartı indirmeyince bina önüne itfaiye ekibi istendi. Herhangi bir gerginlik ihtimaline karşı bölgeye çevik kuvvet polisleri de sevk edildi. Yaklaşık 5 saat boyunca asılı kalan pankart, itfaiye merdivenine çıkan iki polis tarafından söküldü.

  Bu sırada binada bekleyen bir grup partili İstiklal Marşı okuyup, Recep Tayyip Erdoğan’ın bir konuşmasını megafonla dinletti.

  Ayrıca Beyazıt Öztürk’ün "Gemilerde talim var" şarkısını da megafondan dinleten grup, pankartın alınması sırasında da "Hırsız var" diye bağırdı. Binadan indirilen pankart polis ekipleri tarafından sivil polis aracına konularak götürüldü.

  MHP binasına asılan pankart indirildi

  "PANKART HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE İNDİRİLDİ"


  İlçe binası önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok, resmi bir talimat olmadığı için itfaiyenin müdahale etmediği pankartın polisler tarafından hukuksuz bir şekilde indirildiğini öne sürdü.

  Reşat Ok daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Emniyet yetkilileri bununla ilgili bize sarih bir belge sunamadılar. Tamamen siyasal iktidarın baskısıyla Türk polisinin yapmış olduğu bir işlem. Hiçbir yasal dayanağı yok. Buradaki vatandaşlarımız da buna şahit oldular. Kesinlikle bize herhangi bir belge ibraz edilemedi. Sadece savcının şifahi talimatı denilerek geçiştirildi. İtfaiye yetkilileri, savcının talimatı olmadan harekete geçmek istemediler. Bu işin içerisinde yer almak istemediler. O yüzden de polis memurları aldı pankartı."

  POLİS VE GRUP AYRILDI


  Pankartın indirilmesi üzerine polis ekipleri ve partililer ilçe binası önünden ayrıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı