Gündem Haberleri

MHP Antalya İl Başkanlığı'na Yeşilyurt atandı

A.A
12.05.2008 - 12:21 | Son Güncelleme:

MHP Antalya İl Başkanlığına atanan Aydın Yeşilyurt, Akdeniz Üniversitesindeki olayların ardından önceki il teşkilatının görevden alınması kararının, MHP'nin toplumsal kavganın tarafı olmayacağı yönündeki tavrının ifadesi olduğunu söyledi.

Akdeniz Üniversitesindeki olayların ardından görevden alınan MHP Antalya İl Teşkilatının yeni yönetimi, basına tanıtıldı.

MHP Antalya İl Başkanı Aydın Yeşilyurt, Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde düzenlenen basın toplantısında, 4-6 Nisanda Akdeniz Üniversitesinde çıkan olaylar sonrasında, MHP Antalya İl Teşkilatının, Genel Merkez tarafından görevden alındığını hatırlattı.

Genel Merkezin bu kararının, Türkiye'de huzur ve güven ortamının bozulmamasına dair inancının ve MHP'nin toplumsal kavganın tarafı olmayacağı yönündeki tavrının ifadesi olduğunu belirten Yeşilyurt, şöyle konuştu: “Bu karar, MHP'nin tüm birimlerinin bu tür provokasyonlara karşı dikkatini çekmek, MHP'nin çatışmanın değil bilakis toplumsal güven ortamının teminatı olması kararlılığını bir kez daha net biçimde ifade etmekten öte bir şey değildir. Yaklaşık bir aydır boş bulunan MHP İl Teşkilatı, şahsımın başkanlığı ve değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın iştirakiyle Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin atamasıyla göreve başlamıştır. Milliyetçi hareketin üzerimize yüklediği sorumluluğun şuurundayız. Antalyamızın ihtiyaçlarını, sorunlarını ve MHP'den beklentilerini biliyoruz. Bu sorumluluk anlayışıyla görev bölümümüzü yaparak çalışmalara vakit kaybetmeden başlamış bulunuyoruz.”


MHP Antalya İl Teşkilatında başkan yardımcılıklarına Zeki Tunç, Murat Dervişoğlu, Mehmet Aydın, Hasan Şenol, sekreterliğe Mehmet Yahşi, muhasipliğe İlhami Parmaksızoğlu, Kadın İl Kolları Başkanlığına da Berrin Ekebil getirildi.

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı