Gündem Haberleri

  MHP, 301 için Anayasa Mahkemesi'ne gidecek

  A.A
  10.05.2008 - 23:27 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. maddesindeki değişikliği Anayasa Mahkemesine götürmek istediklerini söyledi.

  Toskay, MHP Muğla İl Başkanlığını ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, TCK'nın 301. maddesindeki değişikliğin “Türkiye'nin, Türk milletinin ve Türk toplumunun ihtiyacından kaynaklanmadığını düşünmediklerini” ifade etti.

  Tunca Toskay, “Bu Türklüğe hakareti de serbest bırakmaktadır. Biz buna Meclis'te sonuna kadar direndik. Müzakereler sabaha karşı saat beşe çeyrek kala bitti. Elektronik oylama isteyerek kimlerin bu teklifin lehinde oy kullandığının tarihe geçmesini sağladık” dedi.

  301. maddedeki değişikliklere gerekli muhalefeti yaptıklarını ifade eden Toskay, şunları kaydetti:
  “Biz bunu Anayasa Mahkemesine götürmek istiyoruz. Bizim bunu Anayasa Mahkemesine tek başına götürme şansımız yok. CHP, ya kendisi götürsün; ya da müşterek imzayla Anayasa Mahkemesine götürelim. Anayasa Mahkemesinin bu değişikliği denetlemesini ve değerlendirmesini sağlayalım. Bu aşamayı gördükten sonra diğer yolları ona göre deneyeceğiz.”

  Ekonomideki gelişmelere de değinen Toskay, “cari açığın finanse edilemez boyuta geldiği” görüşünü dile getirdi.

  Toskay, “Cari açıkta 50 milyar dolarlardan bahsediliyor. Enflasyonda bir yıllık hedef dört ayda aşılıyor. Büyüme 2005'ten bu tarafa istikrarlı bir şekilde düşüyor. İşsizlik azalmamış, artıyor. Hükümet ekonomide pembe bir tablo çiziyor. Herhalde onların yaşadığı Türkiye ile bizim yaşadığımız Türkiye biraz farklı” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı