Gündem Haberleri

  MGK üyesi bakanlarla ’Kürt açılımı’ zirvesi

  ANKARA
  08.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile iki gün önce yaptığı görüşmenin yankıları sürerken, dün Başbakanlıkta MGK üyesi bakanlarla sürpriz terörle mücadele ve Kürt açılımı zirvesi yaptı.

  Başbakan Erdoğan’ın günlük programında yer almayan sürpriz toplantı, saat 11.20’de başladı.

  Cuma namazı nedeniyle ara verilen toplantı saat 15.40’ta sona erdi. Toplantıya Milli Güvenlik Kurul üyesi Başbakan Yardımcıları Cemil Çiçek, Bülent Arınç ve Ali Babacan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül katıldı.

  İlk olarak 14 Temmuz’da Başbakanlık Resmi Konutu’nda gerçekleşen terör toplantısının ardından Çiçek, görüşmelerin rutin süreceğini açıklamıştı. Bunun ardından Erdoğan, Halep’e giderken, "İster Kürt sorunu, ister Kürt açılımı deyin bir çalışma başlattık" sözleriyle sürecin başladığını duyurdu. Atalay da bir basın toplantısı düzenleyerek Kürt açılımının çerçevesini çizdi, daha sonra da gazetecilerin katıldığı Kürt çalıştayı yapıldı. Son olarak Erdoğan, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’le bir araya geldi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı