GeriGündem MGK toplantısı sona erdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MGK toplantısı sona erdi

Çankaya Köşkü'ndeki toplantı, 5 saat 45 dakika sürdü. Toplantı için saat 15.10'da gelen Devlet Bakanı Beşir Atalay, saat 18.10'da Çankaya Köşkü'nden ayrıldı.

GÜL BİLGİ VERDİ

Toplantıda, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Gül'den kurulun çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın İran'ın nükleer programı hakkında aldığı karara ilişkin son gelişmelerin irdelendiği toplantıda, Türkiye'nin dış yardım politikası da görüşüldü.

Toplantıdan sonra MGK Genel Sekreterliği'nce yayınlanan bildiride şöyle denildi:

“Ülkemizin güvenlik ve asayişini etkileyen iç ve dış gelişmeler gözden geçirilmiş; bu bağlamda Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül'den, kurulun çalışmaları hakkında bilgi alınmış,

İran ile uluslararası toplum arasındaki ilişkiler ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'nın İran'ın nükleer programı hakkında 4 Şubat 2006 tarihinde aldığı karara ilişkin son gelişmeler irdelenmiş,

Ayrıca, Türkiye'nin dış yardım politikası görüşülmüş, bu bağlamda Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın Türkiye'nin dış yardımlarına ilişkin stratejisi, uygulama ilkeleri ile proje ve faaliyetleri ele alınmıştır.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle