Gündem Haberleri

  MGK noktayı koydu bu devlet politikası

  Bülent SARIOĞLU ANKARA
  23.08.2009 - 00:56 | Son Güncelleme:

  KÜRT açılımında İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile ilk tur görüşmeleri tamamlayan AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, gelinen aşamayı Hürriyet’e değerlendirdi.

  Bozdağ, şimdiye kadar yapılan görüşmelerin İçişleri Bakanlığı’ndaki kurulda eylem planına dönüştürüleceğini, uygulama planının yeniden MGK’da ve Bakanlar Kurulu’nda görüşüleceğini belirterek, şunları söyledi:

  MGK bildirisiyle kurumsal manada uyum ortaya çıktı. Bu sürecin daha önceki MGK’larda konuşulduğu, bu projenin bir devlet politikası olduğu açıkça ortaya kondu. Orada Cumhurbaşkanı var, hükümet var, Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları var. Devletin güvenliğinden sorumlu en üst düzey yetkililer var. Bugüne kadar sürdürülen çalışmaların bu mutabakata uygun olduğu görüldü. ’Acaba bu bir devlet politikası mı’ diye soranlar vardı. Bu sorulara nokta kondu.

  Kurumsal mutabakat sağlandı. Şimdi toplumsal mutabakat ayağı var. Bu da sağlıklı gidiyor.CHP başlangıçta hayır dedi ama şimdi ’Formüllerle çıksınlar konuşalım’ diye pozisyonunu ayarlama gereği duydu.

  Karşı olan sadece MHP. Biz daha bir şey söylemeden ’Şöyle yapacaklar, böyle yapacaklar’ diyorlar. Biz daha bir şey söylemedik ama Bahçeli keramette bulunuyor. Nereden anlıyorsun, evliya mısın, kalp gözün mü açık? Terör konusu MHP’nin siyaset ve hamasetinin ana eksenlerinden biri.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı