Gündem Haberleri

  Mezarlıkta liseli kız işkencesi

  İhsan YALÇIN/DHA
  20.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Liseli 4 kız, bir başka kız öğrenciyi, “Erkek arkadaşımla neden çıktın” bahanesiyle işkence yaparak cezalandırdı. Kızlar, mezarlığa götürdükleri 16 yaşındaki Ç.G.’yi ıslatıp soydu, kollarını cam ile çizip dövdü ve makyaj yapıp bıraktı.

  İSTANBUL’un Silivri ilçesindeki olay 30 Mart 2012 tarihinde yaşandı. 16 yaşındaki liseli Ç.G.’yi, “Ölen yakınıma dua edeceğiz” diye kandırarak Silivri Mezarlığı’na götüren 4 liseli kız, Ç.G.’ye akıl almaz işkenceler yaptı. Bu sahneler 16 yaşındaki kız öğrenci tarafından kameraya kaydedildi. Ç.G. başından geçenleri şöyle anlattı: “Lise ortamında arkanı sağlama almak diye bir şey vardır. En yakın arkadaşım M.Ö. de bu yüzden F.S., Y.K. ve M.Ç. ile arkadaş olmak için bana iftira atıyor ve M.Ç.’nin erkek arkadaşıyla flört ettiğimi söylüyor. O kız da buna sinirleniyor. M.Ç.’ye mesaj atarak, bunların hepsinin yalan olduğunu söyledim. Bir gün sonra da F.S. bana mesaj attı, ‘Buluşalım’ dedi. Buluştuk. ‘Bir akrabam öldü, ona dua edelim’ dedi ve birlikte mezarlığa girdik. Hiçbir şeyden şüphelenmedim. Burada 3 kız bekliyordu. Yanlarına gittiğimizde hiç konuşmadan bana tokat attılar. Yere düştüm. İki bidon suyla beni ıslattılar. Üstümdeki giysileri çıkarttırdılar. Tekmelediler. Biri cam parçası ve tuğla buldu yerden. ‘Ya kafana tuğla vuracağız, ya da koluna çizik atacağız’ dediler. Ben de kolumu seçtim. Aralarından biri cam ile kolumu 6 yerinden kesti. Beni üstüm çamurlu halde çarşıya çıkardılar ve çarşıda da dövdüler. Sonra kafeye götürüp üstümü başımı temizledikten sonra makyaj yaptılar. 3 kız beni döverken en yakın arkadaşım M.Ö. bu anları videoya çekti.” Olaydan sonra psikolojisinin bozulduğunu ve okulu bırakmak zorunda kaldığını söyleyen Ç.G., “1 Nisan 2012’de şikâyetçi olduğumda Facebook üzerinden tehdit mesajları aldım. Yine yakın zamanda ‘Vicdanını eline koy, bizi affet. Bir cahillik ettik’ diye mesaj gönderdiler” dedi.

  MEZARLIKTA AKIL ALMAZ İŞKENCE / WEB TV

  Yaptık, ama bize küfretti

  Liseli kızlar ifadelerde, Ç.G.’ye yapılanları doğruladılar ancak olayın Ç.G.’nin küfretmesiyle başladığını ileri sürdüler. Cep telefonu kamerasına kaydeden M.Ö. ise “Ben kesinlikle Ç.G.’ye vurmadım. Tek eylemim olayları cep telefonuna çekmek oldu” dedi. 4 liseli kız hakkında 8.5’ar yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dünkü duruşma psikolog ve bilirkişi olmamasından dolayı ertelendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı