GeriGündem Metronun tavanını delen firmaya dava
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  39
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metronun tavanını delen firmaya dava

Metronun tavanını delen firmaya dava
refid:4901749 ilişkili resim dosyası

Hem Büyükşehir hem de Şişli Belediyesi, İstanbul'un göbeğinde zemin etüdü için yapılan sondajı görmeyince Taksim-4.Levent Metro Hattı’nda faciya ramak kaldı. Şişli Belediyesi "Biz izin vermedik, yapılan çalışma hukuksuz; müeyyidesi imar kanunun 42. maddesinde belli" derken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, firma hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, dün metro hattında iki trene zarar veren sondaj çalışmasının Volga Dış Ticaret Danışmanlık Şirketi tarafından yapıldığını anlaşıldığı belirtildi. Metro güvenlik ekibinin incelemeleri sonucu Mecidiyeköy Büyükdere Caddesi Ali Rıza Raşit Sokak’ta sondaj çalışmasına rastlandığı kaydedilen açıklamada, Şişli Belediyesi’nden yapılan araştırmada kazının izinsiz olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın olayın ardından kriz masası oluşturduğu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. Emniyet Müdürlülüğü’ne, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

FACİADAN KIL PAYI DÖNÜLMÜŞTÜ

Dün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Ahmet Tektek’in  kullandığı tren bilinmeyen bir cisme çarpmış, yapılan ilk araştırmada, metro tünelinin tavanından zemine doğru 6-7 metre uzunluğunda bir demir çubuğun sarktığı görülmüştü.

Güvenli bir ulaşım sağlanması amacıyla, 3 dakikada bir yapılan seferler, tek hat üzerinde 10-11 dakika bir yapılmaya başlanmıştı. Olayın ardından yetkililer olası bir faciadan kıl payı dönüldüğünü açıklamıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle