GeriGündem Metrobüste taciz davasında 7 yıl 6 ay hapis... Karar sonrası ortalık karıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metrobüste taciz davasında 7 yıl 6 ay hapis... Karar sonrası ortalık karıştı

Metrobüste iki üniversite öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 53 yaşındaki Aydoğan Ş., “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı” suçundan 3’er yıl 9 aydan toplam 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezada indirime gitmedi ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vermedi. Duruşma sonrasında sanık yakınları mağdur kızlardan birine tükürünce mahkeme salonu önünde arbede çıktı. Birbirine giren taraflar, özel güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle ayrılarak adliye salonundan uzaklaştırıldı.

Metrobüste taciz davasında 7 yıl 6 ay hapis... Karar sonrası ortalık karıştıİstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Aydoğan Ş. ile müşteki üniversite öğrencisi C.K. geldi. Olay günü evine gitmek üzere Uzunçayır durağından metrobüse bindiğini anlatan mağdurlardan üniversite öğrencisi C.K. ifadesinde, 'Sonradan adını öğrendiğim sanığın bana doğru yaklaştığını hissettim. Eliyle birkaç kez baldırıma dokununca kenara çekildiğim halde dokunmaya devam etti. Bir-iki metre ilerleyince bu defa A.A. adlı kadına dokunmaya başladı. Bu sefer başka bir kadına dokununca 'Siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz?' diye bağırdım. O da 'Ben ne yapıyorum ki?' dedi. Ben de 'Sizi izliyorum, bana ve iki kadına tacizde bulundunuz' dedim. Bana 'Yapmadım' dedi. Ancak orada bir kadın ve erkek de gördüğünü söyledi. A.A. da taciz edildiğini söyledi” dedi.

Duruşmaya katılmayan üniversite öğrencisi A.A. da önceki ifadesinde, “Bana dokunduğunu hissettim” dedi.

İKİ ÖĞRENCİYE TACİZDEN AYDOĞAN Ş.'YE 7 YIL 6 AY HAPİS

Tutuklu sanık Aydoğan Ş.ise suçlamaları reddetti. Aydoğan Ş. mahkeme ve savcılıktaki savunmasında, “C.K. adlı kadın aşırı derecede cazgırlık yaparak A.A. adlı kadını da etkileyerek 'Bu bayanı da eliniz ile taciz ettiniz' dedi. Bana bağırarak ortalığı birbirine kattı. Suçlamaları kabul etmem. Bugüne kadar hiçbir vukuatım olmadı. Çevremde çok sevilen ve sayılan bir insanım. Benim bu duruma düşmem çok zoruma gitti. Beni metrobüsün içinde rezil eden ve gururumla oynayan C.K.’den ben de şikâyetçiyim. Hakkımdaki suçlama tamamen iftiradır. C.K. fazla cazgırlık yaptı. Suçsuzum, beraatımı isterim” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme, iki üniversite öğrencisine “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı” suçundan 3 yıl 9’ar aydan toplam 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

DURUŞMA SONUNDA ARBEDE

Duruşma sonrasında sanık yakınları mağdur kızlardan birine tükürünce mahkeme salonu önünde arbede çıktı. Birbirine giren taraflar, özel güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle ayrılarak adliye salonundan uzaklaştırıldı.

NE OLMUŞTU?

İddianamede iki üniversite öğrencisi A.A. ile C.K.’nin metrobüste tacize uğradıkları öne sürülmüştü. 1 Ocak 2018 günü metrobüste yaşanan taciz olayında Aydoğan Ş.’nin önce C.K.’ye yanaşarak baldırına birkaç kez dokunduğu, C.K.’nin kenara çekilmesine rağmen sanığın tacizlerine devam ettiği iddia edilmişti. Metrobüste müşteki öğrenci ile sanık arasında yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine özel güvenlik görevlisinin müdahale ettiği ve sanığın adli mercilere sevk edildiği belirtilmişti. İddianamede Aydoğan Ş.’nin insanların toplu olarak bir arada yaşama zorunluluğunda bulunduğu ortamın sağladığı kolaylıktan faydalanarak  “sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan 4 yıldan 14 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması istenmişti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle