Gündem Haberleri

  Metrobüs kâbusu

  Fatma AKSU/İSTANBUL
  16.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avcılar’da metrobüslerin manevra için kullandığı köprü, dün saat 06.00’da söküm yapılırken çöktü. Bugün başlaması planlanan Avcılar-Beylikdüzü yolculu deneme seferleri ise 19 Temmuz perşembe gününe ertelendi.

  Sökümde çalışan işçilerden Yakup Kavak (47) köprünün parçaları altında kalarak öldü. Yaralanan işçiler Hasan Güney (41) ve Adem Yıldırım (42) Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Nurten Menekşeler ise Avcılar’daki özel bir hastanede tedavi altına alındı. Kurtarma çalışmalarının sona ermesinin ardından, köprünün tehlikeli bölümlerinin sökümü için D-100 Karayolu trafiğe kapatıldı.

  İŞTE KÖPRÜNÜN ÇÖKME ANI / WEB TV

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Yollarda perişan oldular

  Bundan sonrası daha da büyük bir felaketti. Üç şeritli yol yüzlerce otomobil için otoparka dönüştü. Sabah erkenden Büyükçekmece-Selimpaşa-Silivri ve Çatalca’ya günübirlik tatil hayali kurup, sahillerde yer kapmak için erkenden yola koyulan İstanbullular trafik şoku yaşadı. Kimi arabaların içinde sıcaktan bunalıp kendilerini dışarı attı. Sabah kahvaltı yapmadan yola çıkanlar piknik malzemelerini yol kenarlarında yemek zorunda kaldı.

  ÇÖKEN METROBÜS  SİNİRLERİ GERDİ / WEB TV

  Seferler başlamadan ertelendi

  Bu arada Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının yolculu deneme seferlerine başlanması 19 Temmuz Perşembe gününe ertelendi.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, metrobüs hattının 4. etabı olan hatta yarın başlaması planlanan yolculu deneme seferleri, perşembe gününden itibaren yapılacak.

  Yetkililerden alınan bilgiye göre,deneme seferleri, Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattında sökülürken bazı parçaları düşen ve 1 işçinin ölümüne sebep olan köprünün teknik incelemesinin devam etmesi nedeniyle ertelendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı