Gündem Haberleri

  Metro Turizm'in sahibi tutuklandı

  Selahattin GÜNDAY İSTANBUL (DHA)
  29.02.2012 - 17:11 | Son Güncelleme:

  İstanbul Otogarı'nın işletmecisi ve Metro Turizm'in sahibi işadamı Galip Öztürk ve Cengiz Kaya tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanmaları talebi ile mahkemeye sevk edilen 7 kişi ise sorgularının ardından serbest bırakıldı.

  Galip Öztürk’e savcılık sorgusunda 1996’da yılında işlenen Kuvvet Köseoğlu cinayetinin sorulduğu öğrenildi.

  'Organize suç örgütü kurduğu' iddiasıyla gözaltına alınan İstanbul Otogarı’nın işletmecisi ve Metro Turizm’in sahibi işadamı Galip Öztürk ile birlikte 9 şüpheli tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edillmişti.

  Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 şüpheli bu sabah Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler yaklaşık 6 saat savcılık tarafın sorgulandı. Savcılık sorgusunun ardından Galip Öztürk’ün de aralarında bulunduğu 9 şüpheli tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 1 şüpheli ise serbest bırakıldı.

  GALİP ÖZTÜRK'E CİNAYET SORUSU

  Şüpheli Galip Öztürk’e savcılık sorgusunda 1996’da yılında işlenen Kuvvet Köseoğlu cinayetinin sorulduğu öğrenildi. Öztürk’e suç örgütü kapsamında 2003 yılında gözaltına alınan Yakup Yazıcı’nın ‘Galip Öztürk’ün azmettirmesi ile Beyoğlu’nda Kuvvet Köseoğlu’nu öldürdüğüne yönelik’ iddiaları soruldu. “Kuvvet Köseoğlu cinayeti ile ilgili bildikleriniz nelerdir?" diye sorulan Öztürk’ün ‘bu cinayete ilişkin bir bilgisinin olmadığının söylediği belirtildi. Savcılık sorgusunda Galip Öztürk’e borsada manipülasyon yaptığı yönündeki iddiaların da sorulduğu ifade edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı