Gündem Haberleri

  Metris Cezaevine gazete alınması Meclis gündeminde

  A.A
  15.10.2008 - 17:55 | Son Güncelleme:

  CHP Muğla Milletvekili Ali Arslan, Metris Cezaevinde sadece Zaman Gazetesi'nin okunabildiğine dair haberleri Meclis gündemine taşıdı.

  Arslan, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu yazılı soru önergesinde, “Tirajının büyük kısmını abonelikten sağladığı bilinen Zaman Gazetesi'ne cezaevleri de abone midir? Tuncay Özkan ve Gürbüz Çapan'ın sadece Zaman Gazetesi okumalarına izin verilmesi kasıtlı mıdır?”diye sordu.

  DSP Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi de Devlet Bakanı Mehmet Aydın'ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde, “Hükümetin bir bakanı olarak, 'Nutuk'un en az 10 yönden incelenmesi gerekmektedir' diyorsunuz. Bu konuda bir çalışmanız olmuş mudur? Oldu ise kamuoyuyla paylaşır mısınız? Bu çalışmalar nelerdir?” sorularını yöneltti.

  HAVAALANLARINDAKİ AMBULANSLAR

  CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan şu sorularına cevap istedi:
  “Sağlık personelinin içinde olmadığı bir ambulans neden hava meydanlarında bekletilmektedir? Neden bu araçlarda gerekli ve yeterli sayıda sağlık ekibi yer almamaktadır?

  Hava meydanları işletmesinin gerekli sağlık hizmetlerini sağlayıp sağlamadığına ilişkin kontroller düzenli olarak yapılmakta mıdır? İnsan sağlığını tehlikeye sokan bu türden yanlış uygulamalarda sorumluluk kime aittir?

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı