Gündem Haberleri

  Metrese tazminat

  Hürriyet Haber
  10.11.2009 - 11:24 | Son Güncelleme:

  Metresine mahkeme kararıyla tam 100 bin dolar ödedi. Gerekçesi onu bile şoke etti: Ciddi ilişki yaşadığın sevgilini aniden bırakarak şoka uğrattın!

  Avusturalya’da 20 yıl birlikte olduğu sevgilisini terk eden evli adama, mahkeme “ciddi ilişki yaşadığı sevgilisini aniden bırakarak şoka uğrattığı” için 100 bin dolar tazminat cezası verdi.

  Adı açıklanmayan kadın, adamın kendisine her zaman bakacağını söyleyip daha sonra kendisini terk ettiğini belirterek, "Hayatımın en güzel yıllarını ona verdim ve bu parayı hakettiğime inanıyorum" diye konuştu.

  Melbourne'lü işadamına karşı açılan davada tazminat kararının çıkması, Victoria eyaleti yasalarında yakın zaman önce yapılan değişikliğin sayesinde gerçekleşti.

  Eyaletin değişen yasaları uyarınca, uzun dönemli gayrimeşru ilişkiler ve eşcinsel birliktelikler de resmi evliliklerle aynı haklardan yararlanabiliyor.

  Uzmanlar bu mahkeme kararının emsal oluşturacağını da belirtiyor.

  Mahkemede kadının, işadamına yirmi yıl boyunca sevgisini ve duygusal desteğini sunduğu, sevgilisine sadık bir şekilde yurt dışı gezilerinde eşlik ettiği ve her zaman yanında olduğu ifade edildi.

  İşadamından masrafları için her ay gelir aldığı belirtilen kadın Melbourne'de yayınlanan Sunday Herald Sun gazetesine yaptığı açıklamada, "İş hayatının stresinden benim sayemde kurtuluyordu. Bana geldiğinde iş için endişelenmesi gerekmiyordu. Bana ilişkimiz boyunca çok iyi davrandı. Sonra aniden beni terk etti" diye konuştu.

  60'lı yaşlarında olan işadamı mahkeme kararına uygun olarak metresine 100 bin dolar tazminatı öderken, kadın bu parayı öderek adamın "yine bir centilmen gibi davrandığını" söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı