Gündem Haberleri

  Metrekareye 1 dram

  Çetin AYDIN / İSTANBUL
  14.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapısı dışarıdan kilitli, pencereleri demirli gecekondu yangınında 7 kişinin can verdiği Sultangazi’den bir ‘kaçak sefaleti’ daha çıktı. Facia evine komşu olan 80 metrekarelik gecekonduda, Yunanistan’a götürülmeyi bekleyen 70 kaçak, yine kapı üstlerine kilitli, demir korkuluklu pencerelerin ardında bulundu.

  SULTANGAZİ’de, kapısı dışarıdan kilitli gecekonduda çıkan yangında 7 kaçağın öldüğü facianın ardından, yine aynı mahallede aynı özelliğe sahip bir evde, sefalet içinde Yunanistan’a götürülmeyi bekleyen 70 kişi daha bulundu.
  İstanbul polisi, bir ihbar üzerine, 7 kaçağın öldüğü gecekondunun bulunduğu Zübeyde Hanım Mahallesi’nde, Gazi Caddesi 143 numaralı gecekonduya operasyon düzenledi. Ekipler gecekondu kapısının dışarıdan kilitlendiğini ve pencerelerin demir korunaklı olduğunu belirledi. Kapıyı açmaları için kaçaklara seslenen polis, kendilerinde anahtar olmadığını belirten el işaretleriyle karşılaştı.
  ‘Burmalıyız’ numarası
  Kapı, çilingir yardımıyla açılınca, 80 metrekarelik gecekonduda 70 kişiyle karşılaşıldı. Üzerlerinden herhangi bir kimlik çıkmayan kaçaklar Burmalı olduklarını söyledi. Polis ise kaçakların Pakistan veya Hindistan vatandaşı olduklarının tahmin edildiğini, iade anlaşması olmadığı için “Burmalıyız” dediklerini belirtti. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Bu evde de yangın çıkması durumunda kimse kurtulamazdı. 7 kişinin öldüğü gecekonduyla aynı özellikleri taşıyor. Organizatörleri bulmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
  Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi 1458 Sokak 8 numaralı gecekonduda cumartesi geceyarısı elektrik kontağından çıkan yangında, Hintli ve Pakistanlı 7 kişi, kapı üstlerine kilitli ve pencereler demir korkuluklu olduğu için kaçamadıklarından hayatlarını kaybetmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı