Gündem Haberleri

  Metina'ya sızdılar: 35 PKK'lı ölü

  DHA
  14.10.2015 - 21:27 | Son Güncelleme:

  Özel Kuvvetler, TSK’nın 26 Eylül’de Kuzey Irak’a düzenlediği operasyondan kurtulup teslim olan 2 PKK’lının verdiği bilgilerle Metina kampına sızıp hedeflerin koordinatlarını belirledi. 11 Ekim’de yapılan operasyonda hedefler vurulurken 35 terörist öldürüldü.

  TERÖR örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına yönelik istihbarat ve bölgede yapılan hava keşfi sonucu teröristlerin önemli kamp bölgelerinden Metina'da yeni hedefler tespit edildi.7 ayrı noktadaki sığınak, barınak ve malzeme depoları 26 Eylül 2015 gecesi 6 F-16 ve 2 F-4 2020 savaş uçağı katıldığı operasyonla imha edildi. Operasyonda sağ kalmayı başararak örgütten kaçan biri yaralı 3 PKK'lı terörist, arazide karşılaştıkları 2 PKK'lı teröristi de yanlarına alarak ekim ayı başında Türkiye'ye sığındı. Hava saldırısında yaralanan terörist kan kaybı sonucu yolda ölürken diğer 4 PKK'lı terörist ise güvenlik güçlerine teslim oldu.

  DEPOLARI VURULDU

  Metina'dan kaçan teröristlerin verdiği istihbaratı değerlendiren Özel Kuvvetler aynı gece, yanlarına sonradan gruba katılan 2 teröristi de alarak Türkiye'den Metina bölgesinin yakınındaki PKK deposunun bulunduğu bölgeye sızdı. Özel Kuvvetler hedefin koordinat tespitini yaptı ve bilgileri Türk Hava Kuvvetleri'ne iletti. 11 Ekim 2015 tarihinde Irak Kuzeyi Metina ve Zap bölgelerine hava harekatı düzenlendi. Teröristlerin gösterdiği depo da dahil olmak üzere hedefler imha edildi. TSK’dan verilen bilgiye göre her iki bölgede de toplam 35 terörist etkisiz hale getirildi.

  Etiketler: metina kampı , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı