GeriGündem Metin Feyzioğlu: Demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa aday olurum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metin Feyzioğlu: Demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa aday olurum

Metin Feyzioğlu: Demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa aday olurum
refid:27045772 ilişkili resim dosyası

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olma şartını açıkladı. Feyzioğlu, "Ben demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa orta sahadan forvete geçerim. Aday olurum" dedi.

Metin Feyzioğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.

''ORTA SAHADAN FORVETE GEÇERİM''

Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda CHP yönetimini uyardığını söyleyen Feyzioğlu, "Ben bölmeye değil birleştirmeye aday olurum. Benim tabiki bir siyasi görüşüm var. 15 gün içerisinde şimdi size soruyorum; 'biz Cumhurbaşkanlığı seçimi hezimetini konuşuyor muyuz?' 'Konuşmaya vakit var mı?' Yok. '30 Mart'ı konuştuk mu?' Hayır. 'Türkiye'nin hangi temel meselesini konuşup hangi temel noktalarda bir araya gelebileceğimizi biliyor muyuz?' Hayır. Bunların hiçbirine izin verilmedi. Yani iktidar alternatifi olacak büyük senfoni orkestrasını nasıl kurmalıyız ve hangi kadrolarla kurmalıyızı konuşan var mı? Yok. Zaten bunlar konuşulmasın diye 15 gün sonraya baskın bir kurultay yapılıyor. Hiçbir demokratik şartı gerçekleşmeden. Ben demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa orta sahadan forvete geçerim" ifadelerini kullandı.

''ADAY OLURUM''

Küçükkaya'nın "Yani aday olursunuz" diye sormasının ardından Feyzioğlu, "Elbette olurum. Niçin olmayacağım? Bu benim demokratik hakkım ve milyonlarca yurttaşın bana talimatı" yanıtını verdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle