Gündem Haberleri

  Meteorolojiden yağış uyarısı

  Hürriyet Haber
  13.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde yağış bekleniyor.

  Sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Marmara’nın güney ve doğusu, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında etkili olacağı tahmin ediliyor.

  Yarın ise Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağış bekleniyor. Yağışların Marmara’nın doğusu, batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz ve Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Sivas, Kayseri ve Malatya çevrelerinde etkili olması bekleniyor.

  Yağışların pazartesi günü de kuzey ve doğu kesimlerde aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının bugün güney ve batı bölgelerde, yarın tüm yurtta 8-10 derece azalması, rüzgarın ise yarın Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz başta olmak üzere yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı