Gündem Haberleri

  Yılbaşında hava durumu nasıl olacak? Kar yağacak mı? Meteoroloji'den hava durumu uyarısı

  Hürriyet Haber
  29.12.2017 - 09:27 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji'den hava durumu tahmini değişti. Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Diğer yandan ise yılbaşında havanın nasıl olacağı da araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, yılbaşında hava durumu nasıl olacak? Kar yağacak mı?

  Meteoroloji sağanak yağış için uyardı. Hava durumu raporlarına bakılırsa yurdun çoğu kesiminde yağış görülecek.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun batı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; Kıyı Ege ile Çanakkale, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Edirne'nin güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

  İstanbul için yağmur uyarısıİstanbul için yağmur uyarısı

  HAVA SICAKLIĞI

  Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

  RÜZGAR

  Genellikle güney yönlerden orta kuvvette esecek olan rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  HAVA DURUMU UYARILARI

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Yağışların; Kıyı Ege ile Çanakkale, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Edirne'nin güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

  Rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  YILBAŞI GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

  Meteorolojinin son tahminlerine göre ise yılbaşı günü, Kars, Ardahan, Erzurum, Ağrı, Çankırı, Yozgat, Eskişehir, Kütahya gibi illerde kar yağışı bekleniyor.

  Yılbaşında hava durumu nasıl olacak Kar yağacak mı Meteorolojiden hava durumu uyarısı

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (28.12.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı