Gündem Haberleri

  Meteoroloji'den İstanbul için uyarı

  Hürriyet Haber
  06.06.2013 - 12:43 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji'den İstanbul için gökgürültülü sağanak ve kısa süreli dolu yağışı uyarısı...

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Avrupa Yakası, Boğaz çevresi, Ümraniye, Beykoz, Çekmeköy,Üsküdar ve Şile çevrelerinde gökgürültülü sağanak ve kısa süreli dolu yağışının beklendiğini açıkladı. Yetkililerin ve vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (kuvvetli yağış, yıldırım) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

  BİR UYARI DAHA

  Yağışların bugün (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ve Çorum ile Samsun, Ordu, Giresun Trabzon ve Rize'nin iç kesimleri), Sivas, Erzincan ve Tunceli ile Sinop'un iç kesimleri ve Kastamonu'nun doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  İSTANBUL’DA YAĞMUR

   İstanbul’u günlerdir etkisi altına alınan sıcak hava dalgası bazı bölgelerde yerini sağanak yağmura bıraktı. Gaziosmanpaşa, Sultançiftliği ve Arnavutköy’de önce kara bulutlar ortaya çıktı. Bulutlar bir anda gündüzü geceye çevirdi, bir süre sonra sağanak yağmur başladı. Yağış nedeniyle Sultançiftliği-Habipler yolunda yağmur suyu ızgaraları, çöpler nedeniyle tıkandı. 3 görevli suya girerek uzun süre tıkanan kanalı açmaya çalıştı. Sağanak yağmur bir süre sonra etkisini kaybederek aralıklarla yağmaya devam etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı