Gündem Haberleri

  Meteoroloji'de son durum! İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu - 29 Nisan Cuma

  Hürriyet Haber
  29.04.2016 - 09:55 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) yaptığı tahminlere göre ülkemiz genelinde hava sıcaklıkları artış gösterecek. Yer yer bazı bölgelerimizde kısa süreli sağanak yağış gerçekleşecek. Hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece arasında artması bekleniyor. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu nasıl olacak?

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünün belirlediği tahminlere göre ülke genelinde havalar yavaş yavaş güzelleşecek. Hava sıcaklıkları 5 derece'ye kadar artış göstereceği düşünülüyor. Peki İstanbul, Ankara, İzmir gibi kalabalık şehirlerimizde hava durumu nasıl olacak?

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Rize, Artvin, Bayburt, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

  RÜZGAR: Genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  Meteorolojide son durum İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu - 29 Nisan Cuma

  Bazı illerimizin hava durumu sıcaklıkları şu şekilde;

  İSTANBUL - Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 21

  BURSA - Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 23

  İZMIR - Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 26

  KÜTAHYA - Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 22

  ADANA - Parçalı bulutlu 28

  ANTALYA - Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 24

  ANKARA - Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 21

  DIYARBAKIR - Parçalı yer yer çok bulutlu 25

  5 günlük hava durumu için tıklayınız!

  DENİZLERDE HAVA

  Fırtına beklenmiyor.

  KARADENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusunda 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.
  MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga; 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.
  EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4(10-30 km/sa), gece 3 ila 5 (20-40 km/sa, Güney Ege'de doğu ve güneydoğu, güneyi güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
  AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatı, gece batısı kuzeybatıdan 2 ila 4(10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi,.
  VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, doğusu yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı