GeriGündem Meteoroloji gün verdi: Sıcak hava geri geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Meteoroloji gün verdi: Sıcak hava geri geliyor

Meteoroloji gün verdi: Sıcak hava geri geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre, yarından itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca yurdun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağının tahmin edildiğini duyurdu. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek... Ege Bölgesi, Adıyaman, Malatya, Bingöl, Tunceli için de meteorolojiden açıklamalar geldi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, önümüzdeki hafta sonuna kadar yurt genelinde yağış beklenmediği, bütün bölgelerin açık ve az bulutlu geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, ayrıca mevsim değişikliğiyle birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

İŞTE İL İL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

İSTANBUL’DA 33 DERECE BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bazı iller için hava tahmini şöyle:

"Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 31, İstanbul’da 33, Konya ve Afyonkarahisar’da 34, Ankara ve İzmir’de 35, Adana ve Antalya’da 36, Aydın ve Bursa’da 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 dereceye yükselmesi tahmin ediliyor"

 BİR UYARI DA EGE'YE GELDİ...

Ege Bölgesi'nde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, son değerlendirme ve tahminlere göre gelecek hafta boyunca yurdun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı, bu süre içinde Ege'de yağış beklenmediği belirtildi.
Hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağı bildirilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

"Hava sıcaklıklarının Çanakkale, İzmir, Aydın, Manisa'da 3-5 ve Balıkesir'de ise mevsim normallerinin 7-9 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Çanakkale'de 31, İzmir'de 35, Manisa ve Balıkesir'de 36, Aydın'da 37 dereceye yükselmesi öngörülüyor."
Öte yandan, mevsim değişikliğiyle ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ile gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Meteoroloji gün verdi: Sıcak hava geri geliyor

5 İLE DE BU UYARI GELDİ

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl'ün sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağını ve 5 ile 7 derece arasında hava sıcaklığının artacağını bildirdi.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada "Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre cuma gününden itibaren önümüzdeki bir hafta boyunca yurdumuz genelinde olduğu gibi bölgemiz genelinde Malatya, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin edilmektedir. Önümüzdeki hafta sonuna kadar bölgemiz genelinde yağış beklenmezken, havanın az bulutlu ve açık geçeceği beklenmektedir"denildi.

Sıcaklık 5-7 derece artacak

Hava sıcaklıklarının tüm bölgede hissedilir derecede artacağını belirten merkezin açıklamasının devamında, Elazığ bölgesinde de mevsim normallerinin 5-7 derece üzerinde seyredeceğinin beklendiği kaydedildi.

Merkez ayrıca, bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Tunceli ve Malatya’da 36, Elazığ’da 37, Bingöl’de 35, Adıyaman’da ise 40 dereceye kadar yükselmesi beklendiğini aktardı.

Uyarıda da bulunan merkez, mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri, özellikle gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

 

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle