Gündem Haberleri

  Meteoroloji bir haftadır uyarıyor

  Hürriyet Haber
  05.01.2002 - 02:03 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji yetkilerinin bir haftadır süregelen uyarılarının dikkate alınmaması, tüm yurtta yaşamın felç olmasına neden oldu. Yurdun büyük bir bölümünde sıfırın altında olan hava sıcaklıkları gelecek hafta da etkisini sürdürecek.

  Meteroloji yetkililerinden alınan bilgilere göre, bugün Marmara'nın batısı ve kıyı Ege dışında tüm bölgeler yoğun kar yağışının etkisi altında olacak. İstanbul'da bugün gündüz 0, gece -2 derece olması beklenen sıcaklığın yarın gündüz 2 gece -3 ve pazartesi günü gündüz 4, gece -2 olacağı tahmin ediliyor.

  PAZARTESİ AZALACAK

  Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Saffet Sarı, İstanbul'da yoğun kar yağışının bugün öğleden sonra etkisini azaltacağını belirtti. İstanbullular Pazar gününü ise aralıklı kar yağışıyla geçirecekler. Sarı, önümüzdeki hafta kar yağışının İstanbul'da etkisini yitireceğini bildirdi. Pazartesi ise Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey doğusu, Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da etkili yağış sürecek. Salı günü Marmaranın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu kara teslim olacak. Hava sıcaklığı bir hafta daha mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı