Gündem Haberleri

  Mesut Yılmaz böyle anlatmış: Tedaviyi reddediyordu

  Hürriyet Haber
  18.12.2017 - 15:40 | Son Güncelleme:

  Hürriyet Yazarı Taha Akyol, genç yaşta hayata veda eden Yavuz Yılmaz ile ilgili babası Mesut Yılmaz’ın anlattığı çarpıcı sözleri paylaştı.

  CNN Türk canlı yayınında konuşan Taha Akyol şunları söyledi:

  Bundan birkaç sene önce Mesut Yılmaz ile karşılaştığımızda böyle sohbet ederken, Yavuz’un ciddi bir hastalığının olduğunu bundan çok endişe duyduğunu söyledi.

  Ben de böyle Yavuz’u çok yakından olmasa bile çocukluğundan tanıdığım için “nedir” dediğimde, böyle üzüntüsünü derinleştirmemek için, “Bakalım ne olacak” demişti.

  Dün evine taziyeye gittim. Hem Mesut Bey’e hem Berna Hanım’a. Mesut Bey’le konuştuk ister istemez. “7 yıldır tedavi ediliyordu fakat bir türlü çare bulamadık. Göstermediğimiz doktor kalmadı. Son olarak da artık tedaviyi reddediyordu. Hayattan hiçbir şeyden mutlu olmuyordu. Allah rahmet eylesin” dedi.

  Bunu söylerken de gözleri yaşardı. Ben de devam etmedim, sohbeti kapattık. Çok üzücü bir şey. Bütün kültürlerde dua edilir. “Allah evlat acısı vermesin” diye.. Verdi. Gani gani rahmet diliyorum.

  Yavuz’u ben çok yakında değil ama çocukluğundan tanırdım. Bundan 5-6 sene önce gördüğümde de gayet sıhhati yerinde, iş enerjisi yerinde bir çocuktu. Sonradan sohbet ettiğimizde babasının “ciddi problemleri var bakalım ne yapacağız” demesiyle hasta olduğunu öğrendim.
  Sonradan öğrendik ki felce kadar gidecek bir şeymiş.

  38 yaşında bir delikanlı son derece iyi eğitimli, iş imkanı var, üniversite yönetim imkanı var, başarıları var. Ama düşünün ki felce doğru gidiyor. Tahammül edemedi demek ki. Allah rahmet eylesin Mesut Bey’e, Berna Hanım’a aileye, sabırlar diliyorum.

  Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Mesut Yılmazın çok zor dakikalarıYavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı... Mesut Yılmaz'ın çok zor dakikaları

  Gözyaşları sel oldu... Böyle uğurlandıGözyaşları sel oldu... Böyle uğurlandı

  Evlada son bakış... Berna Yılmazın yürek yakan haliEvlada son bakış... Berna Yılmaz'ın yürek yakan hali

  .

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (18.12.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemi'ne dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar.
  Etiketler: cenaze , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı