Gündem Haberleri

  Meslektaşları Balbay için imzaladı

  Hürriyet Haber
  28.05.2011 - 12:18 | Son Güncelleme:

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci-yazar Mustafa Balbay için gerçekleştirilen “İmza Günü ve Buluşmalar”, Antalya, Bandırma, Zonguldak, Eskişehir, Ordu, İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir’de de büyük bir katılımla yapıldı. Sanatçı Rutkay Aziz, Mustafa Balbay’ın Karşıyakalılar'a hitaben yazdığı duygu dolu mektubu okudu. Mektup büyük alkış aldı.

  İMZA GÜNÜNE KATILIM YOĞUNDU / Foto Galeri

   

  İzmir’de “Balbay İçin Büyük Buluşmalar” adıyla Karşıyaka ve Konak olmak üzere iki ayrı etkinlik organize edildi. Karşıyaka Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleştirilen etkinlikte,gazeteci meslektaşları, sanatçılar ve yazarlar Balbay’ın Silivri Üçlemesi ve diğer kitaplarını imzaladılar.

   

  İmza gününde;İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Cumhuriyet Vakfı 2. Başkanı Alev Coşkun, Cumhuriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Serdar Kızık, Cumhuriyet yazarları Ümit Zileli, Şükran Soner, muhabiri Bahadır Selim Dilek, Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, Sanatçı Rutkay Aziz, Yazar Muzaffer İzgü, gazeteci Yaşar Aksoy ve Tuğrul Keskin okurlarla buluştu.

   

  Açılışta konuşan İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, gazeteci meslek örgütleri olarak Balbay ve diğer tutuklu gazetecilerin özgürlükleri noktasında ciddi bir mücadele içinde olduklarını belirterek, bu amaçla kurulan Gazetecilere Özgürlük Platformu’ndan bahsetti. Balbay’la ilgili anılarını da anlatan Sertel, İzmir’in Mustafa Balbay’la gurur duyduğunu kaydetti. 

   

  İzmirliler’e teşekkür

   

  Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç ise Mustafa Balbay’ın mesleğini çok zor koşullar altında sürdürdüğünü belirterek, sorumlu bir gazeteci olan Balbay’ın her türlü zorluğa rağmen köşesinden okurlarına seslenmeyi sürdürdüğünü söyledi. Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay da demokrasinin kalesi İzmir’de olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Balbay’a sahip çıkan İzmirliler’e teşekkürlerini iletti.

   

  Açılışta CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Şükran Soner de söz aldı. Konuşmaların ardından sanatçı Rutkay Aziz Balbay’ın Karşıyakalılar’a gönderdiği mektubu okudu. Daha sonra imza gününe geçildi. Katılımcılar Balbay kitaplarını imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu.

   

  Balbay İçin “Büyük Buluşmalar”ın ikincisi bugün Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin önünde gerçekleştiriliyor.

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı