Gündem Haberleri

  Mesleğin onurunu sarsacak davranışta bulunmadım

  Hürriyet Haber
  02.12.2009 - 00:22 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “kayıp trilyon” davasından yargılanmasına karar veren ve TİB’te iki kez inceleme yaptıran Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Osman Kaçmaz dün Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK)yazılı savunmasını sundu.

  Meslekten ihracı istenen Kaçmaz, savunmasında “Mesleğin onur ve haysiyetini sarsacak disiplin cezası gerektirecek hiçbir davranışta bulunmadım” dedi ve hakkındaki disiplin cezası istenen yedi ayrı iddiayı reddetti. Kaçmaz HSYK çıkışında gazetecilere “İlk defa savunma imkanı buldum, çok mutluyum” dedi.

  Kaçmaz dün TİB’teki ikinci incelemenin yapıldığı dün öğleden sonra HSYK’ya geldi. Kaçmaz’ın on günlük savunma verme süresinin son günü olduğu için dün savunmasını verdiği öğrenildi. Yaklaşık iki saat binada kalan Hakim Kaçmaz yazılı savunmasını hem HSYK’ya hem de Ceza İşleri Genel Müdürlüğü’ne sundu. Kaçmaz, savunmasını yaptıktan sonra HSYK’nın arka kapısından ayrıldı. HSYK, savunmanın ardından disiplin soruşturmasını karara bağlayacak. Kaçmaz’ın HSYK’nın vereceği karara itiraz hakkı var. İtirazı, HSYK’nın yedek üyelerinin de katılımıyla İtirazları İnceleme Kurulu görüşecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı