Gündem Haberleri

  Meşgul baba

  DIŞ HABERLER SERVİSİ
  21.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Carla Bruni’nin hamileliğinin son gününde Almanya ziyaretine giden Fransa Cumhurbaşkanı, önceki gün yeni doğan kızını sevdikten sonra günlük programına devam etti.

  FRANSA Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, eşi Carla Bruni’nin önceki akşam “üç hafta gecikmeli” olarak bir kız çocuğu dünyaya getirmesi ile ilgili ilk sözleri “çok büyük bir mutluluk, bundan ötesi yok çünkü çok özel” oldu. Sarkozy (56), Bruni (43) ve yeni doğan bebeğini Paris’teki La Muette adlı özel klinikte ziyaretinin ardından, günlük programını kesmeyerek, ülkenin batısındaki Mayenne kasabasını ziyaret etti. Burada bir atık işleme tesisinde işçilerle sohbet eden Sarkozy’e bebek önlüğü, küçük bir meşe fidanı ve karısı için bebek bakım kitabı gibi hediyeler sunuldu.

  Adını annesi açıklayacak

  Hediyelere teşekkür eden Sarkozy, bebeğin basında adının “Dahlia” konduğu şeklindeki iddialara karşılık “Bebeğin ismini annesi açıklayacak. Her ikisinin de durumu gayet iyi” diye konuştu. Önceki gün doğum öncesi eşini kısa bir süre ziyaret eden Sarkozy, daha sonra euro bölgesindeki borç krizini Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmek üzere Frankfurt’a gitmişti. Carla Bruni’nin daha önceki beraberliğinden bir oğlu bulunurken, Sarkozy’nin ise önceki iki eşinden üç oğlu bulunuyor. Sarkozy cumhurbaşkanlığı sırasında hem ilk boşanıp evlenen hem de çocuk sahibi olan ilk Fransa lideri oldu. İtalyan asıllı Carla Bruni de, Fransa’da eşi cumhurbaşkanıyken doğum yapan ilk first lady oldu.

  Bebek seçimde Sarko’ya yarayacak/images/100/0x0/55eb0be2f018fbb8f8a788bb

  FRANSIZ gazetesi “Le Figaro”ya değerlendirmede bulunan Fransız iletişim bilimcisi Christian Delporte, bebeğin doğumunun Sarkozy’nin cumhurbaşkanlığı seçim mücadelesinde önemli bir rol oynayacağı öngörüsünde bulundu. Delporte, Fransızlar tarafından fazla sevilmeyen Carla Bruni’nin bir anne ve Sarkozy’nin de duyarlı bir baba imajının, kamuoyunun gözünde sempatilerini artıracağı tahmininde bulundu. 2012 ilkbaharında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan Sarkozy, Sosyalist rakibi François Hollande’nin gerisinde bulunuyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı