Gündem Haberleri

  Mesajdan mutluyum

  Hürriyet Haber
  19.05.2010 - 01:06 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlarının uzlaşmasından sonra yaptığı değerlendirmede, “Son derece mutluyum. Görünen tablo geniş bir mutabakatın sağlandığı yönünde. Sayın Genel Başkanımız da mutabakat sağlanmasından yanaydı. Öyle anlaşılıyor ki, bu mutabakatı parti kendi içinde sağlamış oldu” dedi.

  İŞTE ALİ YILDIZLI'NIN O AÇIKLAMASI / WEB TV

  İSTANBUL'DA CHP'Lİ BAŞKANLAR KARARINI VERDİ

  İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA HEYECANLI SAATLER   

  KILIÇDAROĞLU GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI / WEB TV   

  Kılıçdaroğlu, kendisini, Baykal’ı arkadan hançerlemekle suçlayan CHP yöneticilerine de, “Yaşamımı barış üzerine kurdum. Hiç kimseyi dışlamaya, ötekileştirmeye razı değilim” diyerek, zeytin dalı uzattı. Kılıçdaroğlu dün gazetecilerin sorularına şu yanıtları verdi:

  Kendisiyle görüşeceğim

  Baykal’ın il başkanlarına gönderdiği mesajdan mutlu oldum, kendisine yakışan bir açıklama. Randevu verirse kendisiyle görüşeceğim. Sayın Baykal, birikimiyle, kültürüyle, öngörüleriyle, olayları yorumlamasıyla bize ışık tutacak. Benim buna çok ihtiyacım var.
  Siyaset eğer demokratik düzende yapılacaksa, ‘Arkadan hançerleme’, ‘Brutus’ benzetmelerinin doğru olduğuna inanmıyorum. İnsanlar düşüncelerini açıklayabilirler, başkan adayı olabilirler. Sonunda gideceğimiz yer Kurultay. Kurultayda da sağlıklı bir seçimin yapılacağına inanıyorum. CHP iyi sınav veren bir parti olduğunu gösterecek.

  Zenginleşmeyeceğim

  Kılıçdaroğlu, dün NTV’ye yaptığı açıklamada ise “Özgür, hayatı sorgulayan, işsizliğin en aza indirgendiği, refahın belli ellerde toplanmadığı bir ülke istiyoruz, bunun için çalışacağız. Ne ben zenginleşeceğim, ne de çocuklarım. Her zaman halka hesap vereceğim. Villalarda, havuzlu villalarda oturmayacağım. CHP bir lider partisi olmayacak” dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı