Gündem Haberleri

  Merve ve Betül’ü Powell Gölü yuttu

  DIŞ HABERLER - KAMPÜS - ANKARA
  11.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaz aylarını ABD’de çalışarak geçiren Betül Eryıldırım ve Merve Tokel, yüzmeye gittikleri Powell Gölü’nde can verdiler. Bölge şerifi, birinin cansız bedeni gölün 9 metre derinliğinden çıkarılan iki genç kızın boğulduklarının tahmin edildiğini, cinayet ihtimalinin de göz ardı edilmeden araştırıldığını açıkladı.

  TÜRKİYE’den yaz ayları için ‘work and travel (Çalış ve gez)’ programıyla ABD’ye çalışmaya giden Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3’üncü sınıf öğrencileri Betül Eryıldırım ve Merve Tokel, Utah eyaletinde bulunan Powell Gölü’nde ölü bulundu. Kızların boğularak öldüğü, olayın kaza olduğu tahmin ediliyor. Tokel’in cansız bedeni, Bullfrog Marina yakınlarındaki Croppy Cove plajı yakınlarında, 8 Ağustos çarşamba sabahı saat 03.45’te bir teknenin kaptanının şans eseri fark etmesiyle bulundu. Bunun üzerine, ABD Milli Parklar Dairesi’nden dalgıçların ve Utah Kamu Güvenliği Birimi’nden helikopterlerin katıldığı arama çalışmaları sonucu, önceki gün saat 06.45’de de, 30 metre uzakta Eryıldırım’ın cansız bedeni tespit edildi. Dalgıçlar, Eryıldırım’ın bedenini, gölün 9 metre derinliğinden çıkardılar.

  ABD'DE ÖLÜ BULUNAN İKİ TÜRK KIZIN EVİNDE YAS / WEB TV

   BETÜL FACEBOOK'TA BU FOTOĞRAFLARI PAYLAŞMIŞTI / FOTO GALERİ

  Cinayet ihtimali yok gibi

  Talihsiz olayın yaşandığı bölgenin sorumlu şerifi Alan Alldredge, iki Türk genç kızının çarşamba günü yerel saatle 15.00 sularında plaja yüzmeye gittiğini, arkadaşlarına da saat 18.00’de döneceklerini söylediklerini belirtti. Alldredge, “Bu noktada yasadışı bir şey yaşanmış olduğunu zannetmiyoruz. Ancak müfettişler cinayet ihtimalini de göz ardı etmiyor” derken, kurbanların vücudunda herhangi bir travma izi olup olmadığı ve kızların yüzme bilip bilmediği konusunda ellerinde henüz bir bildi olmadığını belirtti. Görgü tanıkları, Eryıldırım ve arkadaşını en son yüzerken gördüklerini söylediler. İkisi de 21 yaşında olan kızların, yaz tatili süresince Bullfrog Marina’nın standlarında çalıştıkları ifade edildi.

  Ay sonunda döneceklerdi

  HER ikisi de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı 3’üncü sınıf öğrencisi olan Betül Eryıldırım ve Merve Tokel, hem çalışıp hem de dil eğitimlerini geliştirmek amacıyla 8 Haziran 2012’de ABD’ye gittiler. Çok yakın arkadaş iki genç kızın, Ankara’da oturan aileleri ise acı haberle yıkıldı.
  ‘Çok mutluyum’ demişti
  Tülin-Ali Eryıldırım çifti, bu ay sonu Betül’ün Türkiye’ye dönmesini beklerken, acı haberini aldılar. Anne Eryıldırım, “Kızım, hep çok başarılı olup meşhur olacağım diyordun. Böyle mi olacaktı? Kuzum, ben şimdi sensiz ne yaparım” diyerek gözyaşı döktü. Baba Ali Eryıldırım da, “Mezun olduğunda Turizm Bakanlığı’nda çalışmak istiyordu. En son Çarşamba günü konuşmuştuk. Her şeyin yolunda olduğunu ve çok mutlu olduğunu söylemişti. Evladımızı kaybettik. En azından zamanında defnetmek istiyoruz. Yetkililerden bu sürenin daha kısa tutulmasını rica ediyoruz.”
  Merve Tokel’in ailesi ise kimseyle görüşmek istemedi. Tokel’in, babasını da 1.5 yıl önce kanserden yitirdiği belirtildi. 

  ‘Sergio bilgisayarımı çaldı’

  MERVE Tokel, 23 Temmuz gecesi Facebook hesabında, Sergio Warnick isimli bir kişinin dizüstü bilgisayarını çaldığını yazdı. Tokel, Warnick’in hırsızlığı itiraf ettiğini de duyurdu. Merve Tokel’in okuldaki not ortalamasının 3.58, Erasmus Öğrenci Yerleştirme Raporu’ndaki İngilizce puanının 100 üzerinden 98, Betül Eryıldırım’ın ise Erasmus sınav notunun 96 olduğu öğrenildi.


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı