Gündem Haberleri

  Mersin'deki terör operasyonunda 5 tutuklama

  A.A
  29.04.2009 - 10:35 | Son Güncelleme:

  Mersin'deki, “dur” ihtarına ateşle karşılık veren terör örgütü üyeleriyle polis arasında çıkan çatışma sonrasında gözaltına alınan 5 zanlının tutuklandığı bildirildi.

  Geçmiş yıllarda Mersin'de iki ayrı bombalama eylemine karıştığı belirlenen ve hakkında yakalama emri bulunan “Harun”, “Munzur”, “Kemal”, “Ali” ve “Mahir” kod adlarını kullanan Y.Y'nin, yeni bir eylem için kente geldiği bilgisinin alınmasının ardından, 24 Nisanda, Batıkent Mahallesi'nde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 5 zanlı, sorularının ardından dün adliyeye çıkarıldılar.
  Mahkemede, “terör örgütü mensubu olmak, güvenlik güçleriyle silahlı çatışmaya girmek, silahlı ve bombalı eylemler gerçekleştirmek, örgüt adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak” suçlamalarından yargılanan 5 zanlının tutuklandığı kaydedildi.

  Batıkent Mahallesi'nde, “dur” ihtarına ateşle karşılık veren terör örgütü PKK mensuplarıyla polis arasında, 24 Nisanda çatışma çıkmış, biri yaralı 6 kişi yakalanmış, bunlardan 1'i daha sonra olayla ilgisinin bulunmadığı anlaşılarak serbest bırakılmıştı. Zanlılarla birlikte 2 adet el bombası ve 2 adet tabanca ile 156 ayrı pakette toplam 35 kilo 880 gram A4 tipi patlayıcı ele geçirilmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı