Gündem Haberleri

  Mersin'deki aile katliamında borç cinneti

  Mustafa İNSAN- Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)
  12.07.2009 - 13:45 | Son Güncelleme:

  MERSİN'de babası, annesi ve ağabeyini öldürdüğü iddiasıyla aranırken dün Batman'da yakalanan 26 yaşındaki Gökhan Uğuz'un ifadesinde, ağabeyinin neden olduğu borç batağı nedeniyle cinnet geçirip katliam yaptığını, ihtihar etmekten son anda vazgeçtiğini söylediği belirtildi.

  Mersin'deki Aydınlıkevler Mahallesi'nde bulunan Özdeniz Sitesi'nde oturdukları dairede tabanca ile babası 54 yaşındaki Ünal Uğuz, annesi 53 yaşındaki Sultan Uğuz ve ağabeyi 30 yaşındaki Serdar Uğuz'u öldürdüğü iddiasıyla polisin aradığı lise mezunu ve işsiz 26 yaşındaki Gökhan Uğuz, kaçtığı Batman'da yakalanarak Mersin'e getirildi. Katliamda kullandığı tabancayla yakalandığı belirtilen Uğuz, Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Burada sorgulanan Uğuz'un, cinayetler nedeni ile pişman olduğunu söylediği, içine düştüğü durumun sorumlusu olarak öldürdüğü aile fertlerinden ağabeyi Serdar Uğuz'u gösterdiği öğrenildi. Gökhan Uğuz'un ifadesinde şöyle dediği belirtildi:
  “Ağabeyim, uzun yıllar önce Afyonkarahisar'da bir işyeri açmıştı. Bu işyerinin resmi evrakını da benim üzerine yapmışlardı. İşleri iyi gitmedi, iflas etti. Ardından icralar geldi. Bunu uzun süre annem ve babamdan sakladık. Daha sonra bankalardan borçları kapatmak için kredi kartı aldım. Borçlarımızı kapatmaya çalıştım. Bunda da başarısız olduk. Olaydan birkaç gün önce babam ve annem olayı duydu. Cinayet gecesi geç saatlere kadar, annem, babam ve ağabeyimle uzun uzun tartıştık. Tartışma sırasında kendimi kaybetmişim. Evde bulunan silahla önce babamı, sonra annemi ardından ağabeyim Serdar'ı öldürdüm. Daha sonra silahı başıma dayayarak intihar etmeyi denedim ama başaramadım.”

  Kendisini sorgulayan polislere cinayetlerin detaylarını anlattığı belirtilen Gökhan Uğuz, olaydan sonra liseden tanıştığı bir kız arkadaşı ile buluşmak üzere Batman’a gittiğini, olanlardan pişmanlık duyduğunu anlattı.

  Yapılan soruşturma sonunda aile içi katliamın 9 Temmuz Perşembe günü saat 06.00 sıralarında yapıldığı ortaya çıktı. Bir gün sonra eve girip çıkan olmayınca
  komşuların şüphesi ile polisin girdiği evde cesetlerle karşılaşıldığında, komşuları da bir gün önce sabah saatlerinde silah sesi duyduklarını ancak, dışarıdan geldiğini sandıklarını söylemişti.

  MERSİN’E ZORUNLU GÖÇ

  Uğuz Ailesi fertlerinin Afyonkarahisar'dan Mersin'e iflas nedeniyle alacaklılardan uzaklaşmak için göç ettiği anlaşıldı. Çevrelerinde, oğullarının üniversiteyi kazanması nedeniyle başka ile taşındıkları bilinen Uğuz Ailesi'nin 2 çocuğunun üniversite ile ilişkileri olmadığı, babalarının bir alışveriş merkezinin fırınında çalıştığı ortaya çıktı.

  Öldürülen büyük kardeş bir emlakçıda çalışırken, küçük kardeşi ile birlikte evlerinde web tasarımları da yaparak para kazanmaya çalıştıkları da belirtildi.
  Adliyeye sevk edilen Gökhan Uğuz ilk sorgusundan sonra tutuklandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı