Gündem Haberleri

  Mersin'de bir işhanındaki 28 büro soyuldu

  A.A
  03.08.2009 - 14:14 | Son Güncelleme:

  Mersin'deki 45'i büro toplam 60 dairenin bulunduğu bir iş hanına giren hırsızlar, 28 bürodan ağırlıklı olarak bilgisayar parçası çaldı.

  Camişerif Mahallesi'ndeki Türk Hava Kurumu (THK) İşhanı, 1 Ağustos Cumartesi günü saat 17.00 civarında kapandı. Pazar günleri gün boyu kapalı olduğu belirtilen iş hanına, cumartesi gününden bu sabah saatlerine kadar gelen olmadı.

  Sabah işbaşı yapmak üzere gelenler bürolarının kapılarının açık olduğunu görünce durumu polise bildirdi. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, çevredeki iş hanlarının çatılarından THK İşhanı'nın çatısına ulaşan bir grup hırsızın, çatıdaki 2 kapıyı kırıp içeriye girdiklerini ve 45 bürodan 28'inde hırsızlık yaptıklarını belirledi.

  Pazar günleri bekçinin bulunmadığı iş hanında güvenlik kamerasının da bulunmadığını bildiren ekipler, hırsızların iş hanına çatıdan girdiklerini tespit etti.
  Bu arada, çevredeki diğer iş hanlarından birisinde güvenlik kamerası bulunduğu, ancak Cumartesi günü saat 20.00'den sonra kayıt almadığı öğrenildi.

  Kilitleri kırılmış kapılarda parmak incelemesi yapan ekipler, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydettiler.

  “GENELDE HARDİSK ÇALMIŞLAR”

  THK Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Şube Başkanı Akın Atilla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hırsızların iş hanına Cumartesi günü gece saatlerinde girdiğinin tahmin edildiğini söyledi.

  45'i büro 60 dairenin bulunduğu iş hanındaki 28 büroda hırsızlık olayının yaşandığını anlatan Atilla, “Hırsızlar, yükte hafif pahada ağır eşyaları almış. Çünkü tüm
  bürolarda bilgisayarların hardiskleri ve dizüstü bilgisayarlar alınmış. Para aranmış, ama bulunamamış. Kasaları açma girişiminde bile bulunulmamış. Olayın uzun bir süre içerisinde gerçekleştiğini tahmin ediyoruz. Çünkü Cumartesi saat 5'ten sonra iş yerine gelip giden olmuyor” dedi.

  Bu arada, sigorta ve avukatlık bürolarının ağırlıkta bulunduğu iş hanındaki, iş yeri sahipleri olayın şokunu yaşıyor.

  Çalınan eşyaların önemli bir bölümünde müşterilerine ait bilgilerin olduğunu ifade eden mağdurlar, “Çalınan eşyaların çok fazla maddi bir değeri yok. Ancak çoğunda müşterilerimizin bilgileri var. Bunlar bizim için çok önemli” diye konuştular.

  Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, birkaç kişi oldukları tahmin edilen hırsızların bulunması için soruşturmanın sürdürdüğünü bildirdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı