Gündem Haberleri

  Mersin toparlanmaya çalışıyor

  Hürriyet Haber
  06.12.2001 - 13:56 | Son Güncelleme:

  Mersin`de, yaşanan sel felaketinin ardından baskın olan yerlerde su tahliye işlemleri aralıksız sürdürülüyor. İçme suyu verilemeyen 5 mahalledeki şebeke onarım çalışmaları devam ederken, çamur altında kalan cadde ve sokaklar temizleniyor.

  Selden zarar gören vatandaşlar, İçel Valiliği Kriz Masası`na başvurularını sürdürüyorlar. Bu arada hasar tespit çalışmaları da yürütülüyor.

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, belediye ekipleri ve MESKİ personelinin, 'selin izlerini silmek için canla başla çalıştığını' ifade ederek, cadde ve sokaklarda biriken çamur ve millerin temizlenmesi için alt birim belediyelerle ortak çalışma yürüttüklerini bildirdi.

  Sel felaketi sırasında bini aşkın evi su bastığını hatırlatan Başkan Özcan, motopomplarla su tahliye işlemlerinin devam ettiğini, kendilerinden yardım talebinde bulunulması halinde hizmeti herkese ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.  Özcan, kentin altyapısında oluşan hasar nedeniyle, 5 mahallede içme suyu şebekelerinin çöktüğünü, bu semtlere su verilemediğini belirtti. Vatandaşın su sıkıntısı çekmemesi için araçlarla su dağıtımıyaptıklarını ifade eden Başkan Özcan, su şebekesindeki hasarın yarına kadar giderileceğini bildirdi.

  Kızılay`ın kurduğu iki seyyar mutfak aracılığıyla her gün iftar vesahurda yaklaşık 5 bin kişiye yemek dağıtımı da sürüyor.  İl Sağlık Müdürlüğü ve MESKİ ekipleri ise suların dezenfekte işlemi, numune alımı ve klor ölçümü çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

  Öte yandan, Bayındırlık ve İskan Müdürü Sedat Doğan, Mersin merkezde hasar tespiti için 36 ayrı ekibin, alt birim belediyelerle birlikte rapor hazırladığını belirtti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı